Актуальне на порядку денному Антикорупційного Форуму Львівщини (29 травня 2017 року)

Перевірка електронних декларацій чиновників  Львівщини

Ми продовжуємо кампанію «Запитання електронним декларантам Львівщини» в процесі якої вже опублікована інформація про статки 121 місцевого чиновника. Щодо 54 е-декларантів до наших партнерів надіслані аналітичні матеріали щодо потенційного оформлення заяв до антикорупційних органів. Щодо 6 осіб (голови Львівської Обласної Ради, заступника начальника ГУНП області, заступників начальника ГУ ДФС та Львівської митниці ДФС) уже надіслані заяви до НАБУ, НАЗК та Прокуратури Львівської області на предмет вчинення потенційних правопорушень у сфері антикорупційного законодавства. Шостим е-декларантам на якого надіслана заява до антикорупційних органів став заступник міського голови м. Львів з економічних питань та містобудування Ростислав Дацків. Про останнього більше детально представник нашої спільноти говорив на телепередачі каналу НТА «Незвичайне життя звичайних чиновників міської ради».

Серед пріоритетів на наступний період перевірки чиновників системи органів місцевої влади (Львівська Міська Рада, Львівська ОДА, Львівська Обласна Рада), депутатів ЛМР та ЛОР, львівських комунальних підприємств, правоохоронних та фіскальних органів, народних депутатів від Львівщини, головних лікарів та керівників вищих навчальних закладів, мерів міст області.

 18787989_1971690216394781_575160555_n

 

Посилення антикорупційної інфраструктури на місцевому рівні

Дуже повільними темпами, але все ж триває процес з створення нової антикорупційної інфраструктури місцевих органів влади. Про важливі антикорупційні рішення для області ми вже розповідали у матеріалі «Якісний антикорупційний крок для Львівської області». На жаль, на даний момент щодо антикорупційної програми області виникають запитання про перспективи її виконання з огляду на те, що НАЗК до цього часу її не погодила. ЛОДА ж у свою чергу у відповіді на запит Антикорупційного Форуму Львівщини (Відповідь на запит (ЛОДА))відкрито відповідає, що не виконуватиме програму без її погодження у НАЗК (коли це станеться невідомо, а на виконання залишається лише півріччя). Така ситуація і таке ставлення до реалізації антикорупційних заходів і кроків створює ризик невиконання програми. Це є принциповим моментом, бо саме задля контролю за процесами виконання цього документу голова Львівської ОДА Олег Синютка ввів до складу Колегії ЛОДА представника Антикорупційного Форуму Львівщини Тиркала Юрія Євгеновича.

Також в найближчій перспективі очікуємо співпраці з антикорупційною комісією ЛОР. Намагатимемось ми вносити пропозиції і до порядку денного засідань новостворених громадських рад (як і при ЛОДА, так і при ЛМР), хоча і скептично ставимось до шансів на ухвалення конструктивних рішень. Окрему співпрацю ми продовжуємо вибудовувати і з окремими структурними підрозділами ЛОДА, зокрема, освітнім департаментом (наразі концентруємось на проекті статутів шкіл, фінансової прозорості та моніторингу e-data).

Вже неодноразово на зустрічах з заступником мера Львова з розвитку А. Москаленком наша ініціатива пропонували до прийняття спільну антикорупційну стратегію міста. Це ж питання ми піднімали і на панельній дискусії щодо стратегії розвитку Львова 2025. Представники Антикорупційного Форуму Львівщини поставили запитання щодо того чи можна реалізувати стратегію розвитку міста 2025 без реалізації антикорупційної стратегії (враховуючи, що 76% мешканців Львова вважають корупцію важливою перепоною розвитку міста). На жаль, питання далі на паузі. Ми вважаємо впровадження е-врядування, зокрема, і за допомогою таких сервісів як Особистий кабінет львів’янина та Портал відкритих даних важливими, але недостатніми антикорупційними кроками для міста Львова.

З окремим листом та запитом Антикорупційний Форум звернувся до міського голови Львова з ініціативою про відновлення роботи Координаційної Ради щодо боротьби з корупцією та організованою злочинністю при виконавчому комітету Львівської Міської Ради (утвореної згідно з розпорядженням міського голови №388) та включення до складу цього органу представників антикорупційних громадських організацій, рухів та ініціатив.

Позитивною новиною можна вважати «зелене світло» від влади Львова щодо  нового антикорупційного проекту в ЛМР (так званого «Антикорупційного бюро» за голландською моделлю), що передбачатиме створення нового управління ЛМР з функціями постійного антикорупційного моніторингу. Початки роботи цього проекту Форум очікував більше року.

Для підсилення антикорупційних можливостей громади наша спільнота долучилась до підготовки окремого положення про звітування міського голови, депутатів ЛМР, виконавчих органів ЛМР та головних розпорядників коштів міського бюджету. Окремої уваги також заслуговує хоч і сумнівне, але все ж несподіване рішення про розширення складу Виконкому ЛМР за рахунок представників громадськості та бізнесу. Враховуючи, що реформа Виконкому ЛМР є одним з головним питань місцевого рівня, вважаємо за необхідне провести діалог з новими членами Виконкому з цього приводу. Одним з таких приводів також можуть стати і слушні пропозиції Постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР від 08.02.2017 року, що містить основні рекомендації за результатами вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування – 2016 (з 6 с. документу). 2017_02_08_-zakon_pr

 

У пошуку партнерів та співпраці

Антикорупційний Форум Львівщини виступає ініціатором створення нової антикорупційної платформи реально діючих антикорупційних ініціатив регіону. За попередніми домовленостями на постійній основі будемо шукати варіанти спільних проектів, теми для громадського та інформаційного тиску у складі 7-8 громадських ініціатив. Приклад консолідації для інших регіонів, зокрема, продемонстрували 70 антикорупційних ініціатив Хмельниччини, що домоглися розгляду у Хмельницькій обласній раді звернення до центральних органів влади про скасування е-декларування громадських активістів. Також Форум закликав до Міжрегіональної платформи антикорупційних організацій з інших областей з метою висунення спільних вимог до місцевих влад областей.

Паралельно над створенням платформи ми також працюємо над посиленням антикорупційної мережі з проектами Львівщини та ініціативами з інших регіонів. Активісти нашої організації долучились до низки антикорупційних проектів Українського Католицького Університету (проекту з антикорупційних розслідувань Школи журналістики УКУ, а також до Антикорупційної школи Бізнес-школи УКУ). Новими можливостями тішать і такі ініціативи як «Тисни» та «Декларації» (від Д. Бігуса) та Громадський люстраційний комітет.

До народного депутата України О. Юринець ми передали наші законодавчі пропозиції щодо персоналізації відповідальності чиновника. Також повідомили про нашу ініціативу щодо регіонального бізнес-омбудсмана. Серед запланових заходів розглядаємо круглий стіл щодо «моделі мовчазної згоди у дозвільних процедурах» спільно з Асоціацією правників України.

Для поглиблення взаємодії з молодіжними середовищами, студентами та громадським сектором у Форумі напрацьовується ідея антикорупційного стажування при нашій громадській ініціативі (зокрема, загальному,  правовому та інформаційному напрямах). Для того ми зараз спілкуємось про кооперацію з органами влади та освітніми закладами Львова.

 

А для повідомлення про випадки корупції на Львівщині Ви можете скористатись спеціальною опцією на нашому сайті, або звернутись до Центру юридичної підтримки антикорупційних справ нашої спільноти.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *