Розпочався суд над активістом-партнером Антикорупційного Форуму

21 серпня, у понеділок, у Старосамбірському суді відбулось засідання за позовом обласного підприємства «Галсільліс» проти Василя Курія, співкоординатора руху «Стоп.Лісоцид» та одного з співзасновників Антикорупційного Форуму Львівщини. Підприємство вимагає компенсації за те, що Курій на своїй сторінці у Фейсбук назвав «Галсільліс» «злочинно-терористичною організацією», а також у деяких ЗМІ — «злочинною-терористичною щодо довкілля організацією». Сума позову – 50 тис. грн. Захисники Курія абсолютно заперечують звинувачення.

111

Як наголосила юрист Руху Нових Сил, дані твердження не є фактичними твердженнями. Це оціночні судження.

«Зі змісту статей зрозуміло, що «Галсільліс» називається злочинно-терористичним виключно у відношенні довкілля, що проявляється у порушенні лісового та природоохоронного законодавства. І якщо в дописі на Facebook це випливає зі змісту, то у статті на сайті lesovod.org.ua про це прямо написано в тексті: «Представники злочинної і терористичної щодо довкілля організації «Галсільліс»». Зазначення вказаних організацій як злочинно-терористичних є нічим іншим як мовно-стилістичним засобом, яким автор хотів передати його бачення діянь «Галсільлісу» щодо довкілля, підкреслити їх згубність для навколишнього середовища», — пояснила првознавець.

Юрист нагадала, що оціночними судженнями, за винятком наклепу, є висловлювання, які не містять фактичних даних, критика, оцінка дій, а також використання мовно-стилістичних засобів — вживання гіпербол, алегорій, сатири. Так, абсолютно всі твердження у статтях, є оціночними судженнями, в них висловлюється виключно особиста суб’єктивна думка автора, його роздуми, жодні з висловлювань зазначених у вказаних статтях не можуть тлумачитися як такі, що містять фактичні дані.

«Якщо особа вважає, що оціночні судження або думки принижують її гідність, вона вправі скористатися правом на відповідь у тому самому засобі масової інформації», — вважає юрист.

Нагадаємо, Василь Курій з 2013 року бореться із незаконними рубками у Старосамбірському та Турківському районах Львівської області. Він надав факти для відкриття десятків кримінальних справ У 2015 році обраний депутатом Старосамбірської районної ради та з допомогою депутатських запитів виявив численні незаконні рубки місцевих лісництв. У березні Старосамбірська райрада заборонила суцільні рубки в районі і це стало безпрецедентним випадком в області. Однак постанову і далі порушують.

333

Під час першого засідання Старосамбірський суд переніс засідання у справі на 8 вересня. Представник позивача «Галсільлісу» Назар Кульчицький узяв час на вивчення матеріалів зі сторони захисту Курія. Керівництво Старосамбірський «Галсільліс» не прибуло на засідання, через що позивачі також вимагали перенести слухання.

«Стандартна практика – відволікати до безкінечності. Вимагають 50 тисяч компенсації за образу їхньої честі, однак не хочуть цього виграшу. Мабуть, не впевнені у собі чи не сподівалися такої підтримки», – наголосив Курій.

У зал засідання прибули майданівці, знайомі з Курієм з 2013 року, – із Старосамбірського, Турківського, Самбірського, Городоцького районів та Львова. Активісти тримали у руках звернення «позов на активіста у суд – це позов на нас усіх». Суддя наголосила, що дарма це принесли – вона далеко не бачить.

222

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *