Заяви до антикорупційних органів на «сизих голубів» Львівщини: хвиля №3

Антикорупційний Форум Львівщини продовжує перевіряти е-декларації чиновників Львівщини і спільно з нашими партнерами з Громадського люстраційного комітету оформлювати заяви до правоохоронних/антикорупційних органів, а також персональні листи з проханнями пояснити походження сумнівних статків та доходів.

У наших попередніх матеріалах «Перші «сизі голуби» Львівщини: заяви до антикорупційних органів» та «Чергові «сизі голуби» Львівщини: пакет антикорупційних заяв» ми вже писали, що до НАЗК, НАБУ чи Прокуратури Львівської області на основі нашої інформації були надіслані заяви щодо голови Львівської Обласної Ради О. Ганущина, заступника начальника ГУ Національної Поліції області М. Самарчука, заступника начальника ГУ Державної фіскальної служби О. Стельмащука та Львівської митниці ДФС О. Тодощука та М. Мірошніченко, заступника міського голови Львова з економічних питань та містобудування Р. Дацківа, екс-Начальника управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики ЛМР В. Шнайдера, Начальника управління персоналом ЛМР Г. Бордун, Міського голови Стрия Р. Шрамов’ята та народного депутата України Т. Козака.

Про п’ять чергових комплектів заяв щодо е-декларацій чиновників Львівщини – читайте далі.

 

2

 

Справа №11: Хміль Михайло Михайлович, народний депутат України

 

Надіслана заява до НАЗК про проведення повної перевірки електронної декларації. Підстави: «Хміль М.М., згідно з електронними деклараціями за 2015 та 2016 роки, не задекларував членство у благодійній організації. Також відповідно до електронної декларації за 2015 р., дружина посадовця Вовчко-Хміль Н.О. отримала два подарунки у негрошовій формі від своєї матері Вовчко М.М.:  – житловий будинок в с. Зубра Львівської області, площею 299,60 кв. м, набутий 28.07.2015р., вартістю 1 221 117 грн.;  – земельну ділянку в с. Зубра Львівської області, площею 1900 кв. м, набуту 28.07.2015 р., вартістю 21166 грн. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Вовчко М.М. ніколи не була зареєстрована як фізична особа-підприємець. Джерела доходів, які дозволили б їй придбати земельну ділянку і житловий будинок невідомі».

У своїй відповіді на заяву НАЗК відзначило, що питання проведення перевірки буде розглянуто на засіданні НАЗК.

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13729/public

 

Справа №12: Кучма Тарас Ярославович, Міський голова м. Дрогобич

 

Надіслана заява до НАЗК про проведення повної перевірки електронної декларації. Підстава: «Кучма Т.Я., згідно з електронною декларацією за 2016 рік, не задекларував членство у двох громадських організаціях. В електронній декларації Кучми Т.Я. за 2015 р. задекларовано, серед інших об’єктів нерухомого майна, земельну ділянку площею 2880 кв. м, придбану 19.08.2015 р., розташовану в с. Рибник Львівської області. В електронній декларації за 2016 р. ця земельна ділянка не вказана. При цьому, жодного доходу від її продажу або відповідного правочину зазначено не було. У п. 6 декларації задекларувано три автомобілі. Власністю усіх автомобілів є третя особа, інформація про яку невідома, бо «член сім’ї не надав інформацію». Який саме член сім’ї не надав інформацію також не відомо, бо всіма автомобілями, відповідно до декларації, користується сам Кучма Т.Я.».

У своїй відповіді на заяву НАЗК відзначило, що Національним агентством з запобігання корупції прийнято рішення про проведення повної перевірки декларації від 20.06.2017 під номером 345. Поруч з тим, декларант відповів на звернення щодо його е-декларації і відзначив: а) «що після обрання мене міським головою м. Дрогобич у листопаді 2015, мною були подані заяви про вихід з вказаних громадських організацій», б) «вищезгадану земельну ділянку фактично було продано у 2013 році, а нотаріальні дії щодо реєстрації договору купівлі-продажу було вчинено у 2016 році».    

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13728/public

 

Справа №13: Бабак Сергій Богданович, Заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства

 

Надіслана заява до НАЗК про проведення повної перевірки електронної декларації. Підстава: «Згідно з електронною декларацією за 2016 р., Бабак Сергій Богданович задекларував право користування кімнатою у м. Львів площею 12 кв. м та кімнатою у м. Київ площею 15,6 кв. м. Вартість на дату набуття обох кімната вказана у розмірі 1 грн. Крім того, посадовець не задекларував квартиру у м. Івано-Франківськ. Рівень задекларованих статків не відповідає рівню отриманих доходів. Цей факт може свідчити про декларування недостовірної інформації або про приховування джерел походження грошових активів».

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13785/public

 

Справа №14: Іванчина Ірина Романівна, Екс-голова Галицької районної адміністрації м. Львова

 

Надіслана заява до НАЗК про проведення повної перевірки електронної декларації. Підстава: «Згідно з електронною декларацією за 2016 р., Іванчина І.Р. не задекларувала жодного об’єкта нерухомості, що належать їй або членам її сім’ї на праві власності, знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Тобто, п. 3 декларації «Об’єкти нерухомості» не заповнений, що означає, що декларант не користується житлом і ніде не проживає. Невідображення місця фактичного проживання свідчить про приховування і декларування недостовірної інформації – невідома вартість об’єкта нерухомості, дата його набуття, площа тощо. Також має місце неправильне заповнення декларації. У графі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» електронної декларації джерелом доходу вказана сама декларант».

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13783/public

 

Справа №15: Литвинюк Марта Василівна, Керуючий справами виконавчого комітету Львівської міської ради

 

Надіслана заява до НАЗК про проведення повної перевірки електронної декларації. Підстава: «Згідно з електронною декларацією за 2016 р., чоловік Литвинюк М.В. 29.09.2016 р. придбав автомобіль ACURA MDX 2008 року випуску за 45 000 грн. У той же час, середньо ринкова вартість такого автомобіля становить 450 000 – 500 000 грн. Також 28.12.2016 р. Литвинюк Марта Василівна придбала квартиру в новобудові у м. Львові за 944 633 грн. При цьому Литвинюк М.В. задекларувала дохід від продажу нерухомого майна у розмірі 1 050 000 грн, а також задекларувала правочин міни нерухомого майна та квартири на суму 950 000 грн. Які це об’єкти нерухомого майна та яка квартира – з декларації незрозуміло».

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13782/public

 

Ми продовжуємо працювати над перевірками електронних декларацій чиновників Львівщини та працюємо над новими заявами до антикорупційних органів. Закликаємо Вам повідомляти інформацію про сумніви у статках чиновників нашого регіону та пропонувати кандидатури для перевірок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *