Відповіді на запитання до е-декларантів ЛОДА за сприяння очільника області (частина 3)

12 жовтня 2017 року у прямому ефірі програми «Правда.Розслідування» на телеканалі НТА представник Антикорупційного Форуму Львівщини звернувся до голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з проханням щодо надання сприяння у отриманні відповідей на запитання щодо е-декларацій окремих чиновників ЛОДА. У відповідь на це прохання очільник області погодився посприяти у отриманні цих відповідей після отримання відповідного запиту. Хочемо повідомити, що Олег Михайлович Синютка реалізував свою публічну обіцянку і ми отримувати усі відповіді від е-декларантів з системи ЛОДА.

 

У цьому матеріалі ми представляємо відповіді на матеріали «Запитання е-декларантам Львівщини 2017: Білоус А., Гречаник Р., Микичак І.» та «Запитання е-декларантам Львівщини 2017: інформаційний, освітній та енергетичний департаменти ЛОДА» від трьох голів структурних підрозділів системи ЛОДА.

 lviv.vgorode_.ua_loda_

Фото: http://galinfo.com.ua/articles/lvivska_oda_nadala_sudu_sfalshovanyy_dokument_231153.html

 

Микичак Ірина Володимирівна, Директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації

 

Запитання. Чи можете Ви підтвердити сімейними доходами (що складають 683000 гривень у 2015 році та 801000 гривень у 2016 році):

наявність 183 кв.м. нерухомості та 700 кв.м. земельних ділянок (у 2015 р. на зниклих з декларації-2016 матері та синові були 144 кв.м. та 518 кв.м. землельних ділянок)?

наявність готівкових коштів (вже виправили на «грошових активів») на суму 81030 євро, 80086 доларів США та 174000 гривень (у е-декларації за 2015 р. разом з статками матері та сина були: 162093 доларів США, 78269 євро та 170000 гривень)?

 

Відповіді: «Інформація щодо майнового стану моєї сім’ї стосовно якої мені запропоновано дати пояснення не відповідає дійсності та інформації, поданій мною у електронній декларації. Мені невідомо джерело отримання недостовірних даних про нерухомість та грошові кошти, якими володію я і мій чоловік. Все наявне у моїй власності та у власності мого чоловіка нерухоме майно та грошові активи, є задекларовані.

З 2016 року я зареєстрована і проживаю окремо від своєї матері і сім’ї дорослого повнолітнього сина, не проваджу з ними спільного господарства. Тому відповідно до чинного законодавства у електронній декларації декларую лише те, що належить мені і моєму чоловіку.

Таким чином, мені належить на правах співвласності з іншими чотирма родичами (син, брат, братова, племінниця) квартира загальною площею 82,6 кв. м. До відома запитувачів вся моя близька родина проживає у цій квартирі з 1978 року, коли квартира була отримана батьками від Львівської міської ради. Право спільної власності на цю квартиру отримала після її приватизації у 1996 році. Оскільки у документах на квартиру не виділена частка у відсотках чи кв. м, то відповідно у декларації немає змоги її вказати. Також я є власником гаража (заг. площа 32,6 кв.м) подарованого мені батьком. Право власності оформлено після смерті батька у 1992 році.

Мій чоловік володіє квартирою загальною площею 60,8 кв. м. Вказана квартира отримана батьками чоловіка від Львівської міської ради у 1970 році. Чоловік став односібним власником цієї квартири, у 2011 році, отримавши цю квартиру у подарунок від мами. У цій квартирі я зареєстрована і проживаю. Чоловік також є власником земельної ділянки 700 кв. м з 2000 року.

Жодних інших квартир, будинків, земельних ділянок, транспортних засобів ні я, ні мій чоловік не маємо.

Вказаних у запиті сум грошових коштів у готівці ми не маємо. Як свідомі громадяни країни, наявні у нас кошти вже багато років тому були розміщені на депозитних рахунках у одному з комерційних банків України. Завдяки високим відсоткам по депозитах ці суми постійно зростають. Доходи моєї сім’ї складаються із заробітної плати і відсотків по депозитах».

 

Коментар до відповідей: «Антикорупційний Форум Львівщини грунтує свої запитання на даних з офіційно оприлюднених е-декларацій чиновників. Тому єдиним джерелом отримання названих декларантом ніби-то «недостовірних даних про нерухомість та грошові кошти» є е-декларація.

Відзначаємо, що е-декларант ухилився від відповіді на запитання про грошові активи. Очевидним фактом є те, що є два типи грошових активів: готівкові кошти, що не зберігаються у банківських установах, та готівкові кошти, що розміщені на депозитних рахунках банківських установ. Е-декларант використав термінологічні розходження між фразами «грошові активи» та «готівкові кошти», щоб не відповідати на запитання про активи».  

 

Березюк Ольга Миронівна, Т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА

 

Запитання. Чи можете Ви підтвердити сімейними доходами (що складають 660000 гривень у 2015 році та 1,153 мільйони гривень у 2016 році):

наявність нерухомості площею 296 кв.м. придбаної у 2014 р. за 1,289 мільйони гривень?

наявність 796 кв.м. земельних ділянок?

наявність транспортних засобів Suzuki Grand Vitara 2008 року та Infiniti QX86 2007 року (остання придбана у 2015 р. за невідомої вартості, що є підставою повної перевірки е-декларації)?

наявність грошових активів на суму 12109 доларів США та 461000 гривень (що на 284000 гривень більше, ніж у е-декларації за 2015 р.)?

 

Відповіді: «1) Щодо нерухомості – будинок, площею 296 м.кв. – не придбаний, а побудований будинок ще до початку державної служби.

2) Земельна ділянка 796 м кВ – придбана до початку державної служби.

3) Автомобілі Suzuki Grand Vitara i Infiniti QX86 придбані за сімейні кошти до початку державної служби.

4) Наявність грошових активів в банку – результат накопичення коштів протягом останніх 15 років. Рахунок відкритий ще до початку державної служби і сума суттєво не змінювалась. При потребі можна підтвердити це відповідними документами з банку».

 

Харчук Олександр Іванович, Тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА

 

Запитання. Чи можете Ви підтвердити сімейними доходами (що складають 109000 гривень у 2015 році та 344000 гривень у 2016 році):

Наявність земельної ділянки площею 990 кв.м. без жодного іншого задекларованого об’єкту нерухомості (де проживає е-декларант?)

 

Відповіді:Декларант сформував відповідь на запитання до декларації шляхом надсилання нам документів, а саме довідок про власні доходи за 2015 та 2016 роки, а також довідки про доходи дружини за 2016 рік (протягом 2015 року дружина тимчасово не працювала). Також нам були надіслані довідки про розмір власної пенсії за вислугу років та пенсії дружини за віком при повному стажі за 2015-2016 роки. Отримали ми і державний акт про право приватної власності на землю та витяг з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру. Поруч з тим, відповіді на запитання щодо декларування нерухомого об’єкту проживання е-декларанта ми так і не отримали.     

 

Також Ви можете ознайомитись з першими матеріалом цієї серії «Відповіді на запитання до е-декларантів ЛОДА за сприяння очільника області (частина 1)» щодо заступника голови ЛОДА та директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА та «Відповіді на запитання до е-декларантів ЛОДА за сприяння очільника області (частина 2)» від шести голів районних державних адміністрацій.

 

Ми вдячні голові львівської ОДА за сприяння у отриманні відповідей, а також е-декларантам за відповіді та позитивний приклад прозорості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *