Зовнішні взаємодії Форуму: партнерства та навчання

Антикорупційний Форум Львівщини продовжує серію публікацій «Річний звіт діяльності» у якій розповідає про наші антикорупційні напрацювання, діяльність, а також перепони на шляху запобігання корупції.

У цьому матеріалі про зовнішні контакти Форуму та антикорупційну освіту учасників нашої антикорупційної коаліції.

Зовнішня діяльність звіт

 

Зовнішня антикорупційна співпраця: контакти та заходи

У попередніх матеріалах серії ми вже описали дуже великі сегменти зовнішніх контактів та заходів з приводу антикорупційних реформ у Львівській ОДА, у Львівській Міській Раді. Також ми писали про наші взаємодії з НАЗК в частині антикорупційної стратегії держави, в контексті підписання Антикорупційної декларації громади, з чиновниками та антикорупційними органами щодо е-декларацій, з загальнонаціональними та регіональними ЗМІ.

Також Антикорупційний Форум Львівщини виступав ініціатором створення нової антикорупційної платформи реально діючих 9 антикорупційних ініціатив регіону. У рамках першої зустрічі погоджений формат та напрями співпраці, зокрема, щодо спільного просування проектів ухвал, місцевих ініціатив чи електронних петицій; адвокації запровадження більш прозорих процедур щодо діяльності Виконкому ЛМР; моніторингу діяльності органів з антикорупційної компетенцією; участі у освітньо-громадських заходах. Також Форум закликав до Міжрегіональної платформи антикорупційних організацій з інших областей з метою висунення спільних вимог до місцевих влад областей. Планує Форум делегувати як експертів, так і організації до створюваної зараз Львівської Ради реформ (за моделлю РПР).

Також Форум підписав Меморандум про співпрацю з проектом «Битва за правду» від «Нової країни». Відбувається співпраця з  такими організаціями як Антикорупційна група «Реанімаційного пакету реформ», РПР Київ, «Львівським регуляторним хабом» (експертні консультації, а згодом і входження «Хабу» до спільноти Форуму), Transparency International Ukraine, МФ «Відродження», центром «Ейдос», окремими експертами з США та Світового Банку, іншими регіональними антикорупційними організаціями та структурами системи ПРООН та «Битви за правду».

У рамках більш детальних проектів Форум контактував з народними депутатами України Оксаною Юринець та Єгором Соболєвим в частині подання нашого законопроекту про персоналізацію відповідальності чиновника за неправомірні рішення та акти (в антикорупційному комітеті сприйняли концепцію нашого законопроекту, проект на стадії доопрацювання).

Також ми консультувались з експертами по цифровій безпеці однієї з технологічних фірм на предмет необхідності впровадження Блокчейн у місцевому самоврядуванні. На засідання Форуму приходили також експерти у сферах освіти, е-врядування, екології, будівництва, правоохоронки та ін.

 

Окремим напрямом нашого спілкування з державами органами є реалізація права на доступ до публічної інформації. За допомогою запитів ми не тільки отримували важливу для діяльності інформацію, зокрема, від Територіального управління НАБУ у Львові та Міністерства юстиції України. Окремі наші запити носили стимулюючий характер, що призводив до результату, зокрема, за результатами проведення люстраційної перевірки 112 чиновників Львівщини і запиту до Військового прокурора Західного регіону України щодо підстав перебування на посаді його заступника Парамонова Є. В., ця особа, що підпадає під механізм очищення влади, була звільнена. Також у наших листах ми вимагали від Міністерства Юстиції налагодження роботи Державного реєстру осіб, що вчинили корупційні правопорушення (в частині введення можливості пошуку в реєстрі за географічним принципом) та від Кабінету Міністрів України щодо створення єдиного державного реєстру юридичних осіб. У спільній з Громадським люстраційним комітетом електронної петиції до Кабінету Міністрів України ми вимагали «Безкоштовний доступ до інформації з Держреєстру нерухомості».

 

Щодо участі у заходах не освітнього характеру, то ми долучались до офіційних заходів ТР НАБУ, зокрема, брифінгу-презентації ТР НАБУ, на презентації НАБУ «Студенти проти корупції», що проходила у Львові, на якій підняли питання по е-деклараціям, протидії корупції місцевого рівня, запропонували постійну взаємодію громадськості з ТР НАБУ.

29 червня 2017 року ми підтримали та взяли участь у студентській протестній антикорупційній та реформістській акції «Студенти проти свавілля у ЛНУ». Також надавали юридичну підтримку організаторам.

Серед дискусійних майданчиків ми відвідували і виступали на заходах щодо: антикорупційної спроможності судів (Всеукраїнській акції на підтримку створення антикорупційного суду; Заході щодо судової реформи та антикорупційного суду Transparency International Ukraine та Фундація DEJURE; відкритій панельній дискусії «Корупція та вибіркове правосуддя в Україні»),  е-декларування активістів (на Форумі адвокації прав людини в УКУ), подолання побутової та високопосадової корупції (на круглому столі з експертами фонду «Демократичні ініціативи» та «РПР»), дієвого контролю за використанням децентралізованих фінансів, освітньої, політичної та виборчої реформи (у рамках проектів «Centre.ua» та «Чесно»), політичної пам’яті (на презентації платформи “Політична пам’ять” від «Чесно»).

Також ми відвідали низку заходів, що стосуються антикорупційної спроможності Львова та Львівської області, зокрема: презентаціях досліджень щодо прозорості Львова (рейтингу прозорості міст від Transparency International Ukraine та презентації Міжнародного Центру Перспективних Досліджень щодо Рейтингу фінансового здоров’я муніципалітетів та Індексу прозорості міст), обговореннях регіональних антикорупційних реформ (на обговоренні Статуту територіальної громади Львова, на обговоренні проблем протидії корупції у Львівській області від ГО «Антикорупційна ініціатива»), інших заходах щодо регуляторних процедур та закупівель ( «Скільки «заробляють» через систему ProZorro депутати ЛМР», презентації напрацювань Ініціативи «Львівський регуляторний хаб»).

 

Освітні комунікації та заходи

Ми систематично працюємо над підвищенням кваліфікації учасників нашої коаліції. Для цього ми організували лекцію-тренінг «Застосування антикорупційних та люстраційних інструментів в Україні» за участі голови на той час голови антикорупційного комітету парламенту Єгора Соболєва, голова Громадського люстраційного комітету Олександри Дрік та журналіста «Слідство.інфо» Марії Землянської.

Наша ініціатива вважає за необхідне поширювати отримані на тренінгах та навчаннях знання, а тому систематизували і викладаємо ключові презентації Антикорупційної школи ПРООН, двох Антикорупційних шкіл Львівської бізнес-школи УКУ, Тренінгу з антикорупційних розслідувань Школи журналістики УКУ, Тренінгу щодо прозорого фінансування політичних партій, Тренінгу з адвокації  та донорського фінансування від Інституту документування війни та миру та Антикорупційного тижня Школи демократії Східноєвропейського центру багатопартійної демократії (зокрема, на останньому вдалось проконсультуватись з представником Прокуратури Львівської області за результатом якої готуємо передачу 17 адміністративних та потенційних кримінальних справ на розгляд).  

Перший блок важливішої інформації – це презентації на тему антикорупційної реформи, інституцій, законодавства (1 Антикорупційна реформа (ПРООН)2 Антикорупційні інституції та законодавство (ПРООН)3 Як нам пробігти антикорупційний марафон (TI Ukraine)), вищого антикорупційного суду та судової реформи (4 Вищий антикорупційний суд (TI Ukraine)5 Судова реформа (De Jure)), корупційних порушень, незаконного збагачення, відповідальності за корупцію та звернень до антикорупційних органів (6 Корупція (ЦППР)6 (1) Відповідальність за корупцію (ПРООН)7 Звернення до антикорупційних органів (ЦПК)8 Незаконне збагачення (IWPR)), корупції в контексті суспільної трансформації (9 Корупція в контексті суспільної траснформації (Євген Глібовицький LvBS)).

Другий блок важливішої інформації – це презентації на тему баз даних інформації та журналістики відкритих даних (1 Бази даних інформації (Свідомо)2 Журналістика відкритих даних (Гліб Канєвський)), роботи з реєстрами (3 Робота з реєстрами (ЦПК)4 Робота з реєстрами (Наші гроші)), доступу до інформації (5 Доступ до інформації-1 (ЦЕДЕМ)6 Доступ до інформації-2 (ЦЕДЕМ)) та використання відеозйомки (7 Використання засобів відеозйомки (Слідство інфо)).

Третій блок важливішої інформації – це презентації на тему загального е-декларування (1 Е-декларації (ПРООН)2 Е-декларування (ПРООН)), перевірок декларацій суддів (3 Дослідження декларацій суддів (LvBS)), регіональних проектів щодо декларацій (4 Е-декларації (Полтавщина)5 Е-декларації (КВУ Одеса)), фінансів політичних партій (6 Фінанси політичних партій ефективні моделі фінансової звітності (TI Вірменія)7 Фінанси політичних партій моделі контролю зі сторони громадянського суспільства (TI Вірменія)).

Четвертий блок важливішої інформації – це презентації на тему загального конфлікту інтересів (1 Конфлікт інтересів (ПРООН)2 Конфлікт інтересів (ПРООН)) та проекту пошуку прихованих інтересів (3 Приховані інтереси (Антикорупційний штаб)).

П’ятий блок важливішої інформації – це презентації на тему інструментарію Prozorro (1 Презентація ProZorro частина 1 (Мирослав Сімка)2 Презентація ProZorro частина 2 (Мирослав Сімка)), трендів та способів використання системи (3 Prozorro тренди (Олександр Ковальонок)4 Prozorro (Наші гроші)) та прозорості корпоративної звітності бізнесу (5 Прозорість корпоративної звітності (Американська Торгівельна палата)).

Шостий блок важливішої інформації – це презентації на тему загальних підходів до експертизи актів та методології експертизи (1 Антикорупційна експертиза (загальне)2 Антикорупційна експертиза (Центру політичних студій та аналітики)3 Методологія проведення експертизи).

Сьомий блок важливішої інформації – це презентації на тему проектів щодо антикорупційної карти ремонтів, моніторингу призначення керівників КП (1 Антикорупційна карта ремонтів (Антикорупційний штаб)2 Моніторинг конкурсного призначення керівників комунальних підприємств (Олеся Архипська)), прозорих бюджетів громади (3 Акція за прозорі місцеві бюджету4 Прозорі фінанси успішних громад), земельних схем та чесного паркування (5 Земельні схеми в рекреаційних зонах (Наталія Шило)6 Проект Чесне паркування).

Восьмий блок важливішої інформації – це презентації на тему адвокації та комунікації для ГО (1 Адвокація та комунікація для ГО (Чесно)2 Адвокація та комунікація (РПР)), а також проведення адвокаційної кампанії (3 Адвокаційна кампанія (Ольга Мазаєва)).

Також відвідали семінари «Prozorro про нові можливості моніторингу» та «Робота з відкритими даними» від Центру громадського моніторингу та досліджень, а також тренінгу по конфлікту інтересів від НАЗК.

 

Ми продовжуємо закликати громадський сектор Львівщини до співпраці і консолідації зусиль. Ми шукаємо взаємодії з вже досвідченими антикорупційними та громадськими організаціями, активними молодіжними та студентськими середовищами та дійсно функціонуючими організаціями, що заявляють свою проактивну антикорупційну позицію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *