Доповнення до антикорупційної Стратегії Форуму: церква та бізнес

У попередніх матеріалах «Антикорупційні стратегії для Львівщини та України: рік роботи Антикорупційного Форуму» та «Оновлені антикорупційні стратегії для Львова та Львівської області» ми вже розповідали про стратегічні напрацювання Форуму та останню суттєву актуалізацію змісту нашої базової антикорупційної Стратегії.

У цьому матеріалі про додаткові оновлення Стратегії в частині зміцнення антикорупційної культури та антикорупційних пропозицій для бізнесу.

444

 

До розділу «Секторальні пропозиції з подолання та запобігання корупції» ми додали наступні положення:

 

У блоці «Дерегуляція та сектор реальної економіки і фінансів»:

Прийняття в Україні закону по аналогії з американський FCPA (Закон про корупцію за кордоном), британським UKBA (Закон про хабарництво) та французьким Sapin II, що запроваджують міжнародні антикорупційні стандарти для бізнесу для управління ризиками потенційного залучення в корупційні правовідносини для українських компаній як в Україні, так і за кордоном.

Ініціювання добровільного прийняття бізнесом комплексних антикорупційних програм, яка має містити: впровадження комплаєнс-систем, що забезпечують дотримання міжнародного і місцевого законодавства, а також внутрішніх політик; впровадження кодексу поведінки як невід’ємної складової внутрішніх політик і процедур компанії; впровадження внутрішньої системи інформування про випадки корупції та порушення кодексу поведінки (т. зв. «гарячої лінії»), а також запровадження статусу інформаторів та викривачів корупції; розробка карти ризиків компанії в розрізі сфер діяльності компанії та регіонів; впровадження процесу перевірки клієнтів, основних постачальників і посередників; встановлення внутрішніх і зовнішніх систем контролю в сфері бухгалтерського обліку; регулярні або «ad-hoc» перевірки на ризики недотримання антикорупційного законодавства; запровадження системи навчання співробітників компанії, задіяних на посадах, найбільш схильних до корупційних ризиків, а також введення при наймі працівників процедури підписання етичної політики підприємства; розробка системи дисциплінарних заходів щодо порушників кодексу поведінки; впровадження системи моніторингу та оцінки наявних у компанії антикорупційних заходів; відповідальність керівництва компаній за впровадження заходів, спрямованих на запобігання та попередження корупції та хабарництва у компанії.

 

У блоці «Антикорупційна культура в суспільстві»:

Поглиблення співпраці з місцевими церквами з метою поширення антикорупційного вчення Церкви та сприйняття нею корупції як форми богохульства і виду раку, що обтяжує наші життя. Впроваджувати спільні освітні і соціальні ініціативи з пробудження совісті, створення менталітету свободи і справедливості для загального блага, відновлення практично втраченого союзу краси, культури, мистецтва і справедливості. Визначити роль Церкви та мирян у боротьбі проти корупції та організованої злочинності.

Вивчення і впровадження на місцевому рівні досвіду застосування указу Понтифіка про відлучення від церкви організованих злочинних груп і відлучення за корупцію.

Визначити історичні та сучасні наслідки корупції (соціальні, економічні, політичні, інституційні, культурні, духовні), починаючи від точних фактів, процесів, подій та інформування про це громадськості. Дослідити взаємозв’язок корупції з дефіцитом миру та демократії, інституційною слабкістю, соціальною несправедливістю.

Дати слово жертвам корупції і поширювати особисті історії. Створити відкритий дискусійний форум за кількома каналами (веб, видавництво, медіа, мистецтво) та просування позиції в соціальних мережах: Facebook / Twitter / YouTube / Instagram. Реалізовувати видавничі ініціативи, зустрічі, дебати, мистецькі заходи; документальні фільми та електронні журнали; сприяти діям у школах, університетах, громадських організаціях. Збирати тексти, документи, книги та аудіовізуальні матеріали, заохочуючи обмін інформацією для прийняття спільних ініціатив. Визначити і розповідати про найкращі практики.

 

З повним текстом нашої актуалізованої Стратегії можна ознайомитись за гіперпосиланням: тут.

Ми продовжуємо працювати над системними рішеннями і рецептами та будемо раді пропозиціям чи ідеям як ефективніше все це реалізувати на практиці. І будемо раді зробити це разом з Вами. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *