Велика Антикорупційна Робоча група при Львівській міській раді: заклик до підписання розпорядження Міським головою Львова

Webp.net-resizeimage

Антикорупційний Форум Львівщини протягом усього 2017 року адвокатував необхідність системної роботи з запобігання корупції у Львівській Міській Раді. Спочатку це була ідея регулярних зустрічей громадськості з керівництвом міста на предмет антикорупції, потім Форум пропонував власний проект антикорупційної програми для міста як основи для початку роботиВарто відзначити, що в Україні є якісні приклади таких документів, зокрема, Антикорупційна програма виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 2017 року.

Під кінець 2017 та на початку 2018 року у цьому напрямі відбувся невеликий прогрес. У ЛМР розпочав роботу Сектор запобігання та протидії корупції (проект, що адвокатували голландські експерти) одним з завдань якого згідно затвердженого Виконкомом Положення є напрацювання антикорупційної програми Львова. Разом з співробітниками Сектору та посадовцями ЛМР ми почали шукати формулу роботи.

 

За підсумками зустрічі з Директором юридичного департаменту ЛМР Геленою Пайонкевич та Директором комунальної установи Інститут міста Олександром Кобзаревим ми домовились: 1) створити робочу групу для напрацювання проекту антикорупційної стратегії (загальні контури) та програми міста (конкретні кроки як Етичний кодекс, громадська експертиза, викривачі). Залучити і Муніципальний Сектор, і Інститут міста, і ЛМР, і громадськість. Юридично роботу групи зробити аналогічно як було з Статутом територіальної громади. 2) Робочу групи побудувати на основі секторального принципу, тобто напрацювання антикорупційних положень для різних сфер і роботи над більш вузькими питаннями (як, до прикладу, незаконні забудови). 3) Паралельно працювати над ідеями «швидких антикорупційних реформ / кроків».

До нас були наступні прохання від ЛМР: 1) Запропонувати громадських активістів та експертів, що могли б долучитись до роботи у цій групі. 2) Запропонувати варіанти перших швидких антикорупційниї реформ / кроків.  ЛМР відповідно була готова дати своїх представників до робочої групи.

 

Антикорупційний Форум Львівщини провів консультації з нашими партнерами та подав 19 представників громадськості до відповідної Робочої групи. Це, зокрема, представники таких організацій: «Наше право», «Опора», «Центр громадського моніторингу та досліджень», «Centre UA / Чесно»,  «Київський діалог», «Львівський регуляторний хаб», «Комітет виборців України», «Центр громадських ініціатив», «Комітет підприємців Львівщини», «Всеукраїнський антикорупційний центр», МФ «Відродження», «Український Католицький Університет», «Антикорупційний Форум Львівщини». Згідно з проектом Розпорядження ЛМР також подає 18 кандидатур-представників ЛМР до відповідної Робочої групи переважно, зокрема, голів структурних підрозділів ЛМР.

 

Також Антикорупційний Форум Львівщини запропонував свою версію Первинного перелік швидких антикорупційних перемог для міста, що мають стати предметом обговорення у рамках Робочої групи:

Впровадження Prozorro.Продажі,

Освітнє рішення: благодійні фонди у школах чи відкритий бюджет у школах, відкриті черги у дитячих садочках,

Спрощення дозвільних та адміністративних процедур: літні майданчики, окремі дозволи та послуги, спрощення процедур прийняття рішень та скорочення часу затвердження документів мінімум на 30%, запровадження мовчазної згоди,

Ліквідація міжвідомчих комісій ЛМР,

Оприлюднення усієї інформації згідно рекомендацій експертних установ та перехід на повноцінну відкритість даних,

Укладення пактів доброчесності у сфері будівництва шляхом формування тристороннього (місцева влада – бізнес – громадськість) механізму контролю за плануванням та реалізацією таких проектів,

Створення наглядових рад комунальних підприємств,

Прийняття Положення про громадську експертизу,

Прийняття Положення про викривачів корупції,

Створення та постійна актуалізація реєстру депутатів, посадових та службових осіб виконавчого органу, керівників комунальних підприємств, установ та організацій, що повідомили про конфлікт інтересів, вжиті заходи для його врегулювання (як самостійно особою, так і зовнішні).

 

Для початку роботи відповідної Групи та започаткування великого процесу напрацювання та впровадження антикорупційних реформ у місті залишилось лише підписання відповідного розпорядження Міським головою Львова паном Андрієм Садовим. Ми звертаємось до Міського голови з прохання не затягувати процес підписання та як можна швидще дати «зелене світло» унікальній антикорупційній співпраці громадськості та міської влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *