ТОП-5 антикорупційних подій тижня в Україні (17-23 вересня 2018 року)

Представляємо Вам новий огляд ТОП-5 антикорупційних подій тижня (17-23 вересня 2018 року)

 

1) Загальний антикорупційний фон: 750 мільйонів євро втрат на «податкових схемах», Порошенко подав в суд на ВВС через 400 тисяч для Трампа, в Одесі обстріляли активіста, а Народний фронт ініціює кальку на російський закон «про іноземних агентів»

Щороку Україна втрачає до 750 мільйонів євро податків через існуючі схеми з уникнення їхньої сплати. Про це йдеться у дослідженні фракції Лівих та скандинавських Зелених у Європарламенті, результати якого оприлюднило німецьке видання Spiegel Online, пише DW. За даними дослідників,  під “схеми” потрапляють залізна руда, сталь, продукти сільського господарства. “У минулі три роки (від 2015 до 2017) експорт залізної руди з України був як мінімум на 20% недооцінений”, – йдеться у дослідженні. Експерти екстраполюють дані гірничої промисловості на інші галузі і роблять висновок, що приховування прибутків за кордоном коштує Україні приблизно 3 мільярди євро. Найпоширенішим методом ухиляння від сплати податків є встановлення так званої трансфертної ціни: компанії з країни з більш високими податками, наприклад України, продають свою продукцію до відділів тієї ж самої компанії, однак в країнах з нижчими податками за ціною нижчою за ринкову. Таким чином, компанія надає меншу суму прибутку до оподаткування в Україні.  Автори дослідження нагадали, що при цьому з 2014 року ЄС надав Україні фінансову допомогу на 11 мільярдів євро. Раніше німецьке щоденне видання Süddeutsche Zeitung на основі проведеного в Києві та Одесі журналістського розслідування оприлюднило дані, що від корупції на українській митниці держава втрачає до 4,8 мільярда доларів США на рік.

ТОП України

У позові президента Петра Порошенка проти ВВС вказано, що британський суспільний мовник розглянув у “зневажливий і нахабний спосіб” його скаргу стосовно матеріалу про те, що посередники українського керівника заплатили щонайменше $400 тисяч за першу зустріч з Дональдом Трампом. Про це йдеться у підтвердженні суду королівської лави Високого суду Англії та Уельсу, передає “Радіо Свобода”. Представники Порошенка заявляють, що президент “зазнав серйозної репутаційної шкоди, пережив суттєвий стрес та збентеження”. Крім того, публікація завдала збитків не тільки іміджу президента, але і його репутації політика та підприємця. Адвокати Порошенка з британської юридичної компанії Atkins Thompson стверджують, що ВВС “не мала ніяких доказів будь-яких виплат або таємних переговорів”, але “вирішило оприлюднити це надзвичайно серйозне та шкідливе твердження”. Адвокати вимагають від суду зобов’язати BBC визнати інформацію у публікації неправдивою. Також утриматись від подальшого поширення аналогічних матеріалів, компенсувати збитки та судові видатки.

Серед 128 кандидатів, які подали документи на посади суддів Вищого антикорупційного суду, майже половина — не є суддями. Про це повідомляється на сайті ЦПК. “З 89-ти кандидатів до Вищого антикорупційного суду першої інстанції 46% (41 особа) є суддями або суддями у відставці, 38,2% (34 особи) — адвокатами та адвокатами із досвідом наукової роботи, 8,9% (8 осіб) — науковцями. Досвід ще 6 кандидатів наразі неможливо встановити за оприлюдненими ВККС даними”, – йдеться в повідомленні ЦПК. “Велика кількість кандидатів з-поза судової системи — це шанс на якісно новий суд. Проте, як показує досвід конкурсу до Верховного Суду, Вища кваліфкомісія суддів може усунути значну кількість кандидатів-адвокатів ще на етапі перевірки документів”, — зазначив експерт центру Анастасія Красносільська. Зазначається, що на посади суддів  апеляційної палати Антикорупційного суду більшість подалося кандидатів із суддівським досвідом  — 58,9% (23 особи), тоді як адвокатів — 25,6% (10 осіб), а науковців — 15,4% (6 осіб).

За повідомленням ЦПК, серед кандидатів є колишня суддя Вищого господарського суду України Мальвіна Данилова, яка вже брала участь у конкурсі до Верховного Суду і отримала негативний висновок Громадської ради доброчесності. “У 2013 році вона у складі колегії суддів підтвердила законність відведення землі для житлового будівництва в охоронній зоні собору Софії Київської, фактично проігнорувавши вимогу ЮНЕСКО”. Також у 2016 році Данилова у складі колегії суддів скасувала рішення про повернення Біличанського лісу громаді Києва, підтвердивши передачу зеленої зони приватному забудовнику, начебто пов’язаному з колишнім народним депутатом Василем Хмельницьким. Водночас, у коментарі “Українській правді” Данилова повідомила, що рішення ГРД стосовно неї було скасоване судом. Данилова також заперечує свій зв’язок із міністром Арсеном Аваковим, про який говорила ГРД, та недоліки в декларації. “Мене перевіряли всі, і податкова, і фіскальна служба… НАБУ перевіряло повність мене, мою родину, і вони сказали, що в мене немає корупційних ризиків”, – сказала суддя.

Ще один кандидат на посаду судді апеляційної палати Вищого антикорупційного суду  Ігор Штульман — колишній суддя Вищого адміністративного суду України. “У 2015-2016 він у складі колегії суддів скасував рішення про відсторонення судді Царевич, підозрюваної ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення, а також скасував подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Васильєвої, яка ухвалювала незаконні рішення щодо учасників Революції Гідності”, – зазначили в ЦПК.

Крім того, до Антикорсуду подався Іван Дядечко — суддя Крюківського районного суду Кременчука. “Цей суддя “забував” вказати у деклараціях прогулянковий катер, на який він мав безстрокову довіреність, а також автомобіль TOYOTA LandCruiser та квартиру на 104 кв.м, набуту у шлюбі з колишньою дружиною“, – додали в організації.

Ще одним кандидатом на посаду антикорупційного судді першої інстанції є Андрій Мікулін, колишній суддя Ірпінського суду. За інформацією ЦПК, у 2015 році Мікулін у складі колегії суддів виправдав колишнього ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника, упійманого на хабарах 40 та 80 тисяч гривень.

Суддя Вінницького міського суду Ярослав Іванченко заявив, що на нього тиснув чоловік з посвідченням співробітника Адміністрації президента. “До зали судового засідання, в перерві між судовими слуханнями, зайшов невідомий мені громадянин… пред’явивши при цьому посвідчення співробітника Адміністрації президента”. За словами судді, “відвідувач” повідомив, що в АП “знають про вказану справу, там все погоджено, а обвинуваченим у вказаній справі слід призначити найсуворіше покарання”.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення застосувати “Правило 39” щодо справи головного редактора програми “Схеми” Наталії Седлецької та вказав уряду України, що він має забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних з телефону журналістки. У документі зазначається, що заборона на доступ до даних з телефону журналістки діє протягом місяця – до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту Седлецької для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме “в пріоритетному порядку”. “Фактично правило 39 – це наказ для уряду певної країни негайно вжити заходів, котрі унеможливили б настання непоправних наслідків від порушення прав людини”, – пояснює адвокат журналістки.

Журналісти з понад 15 медіа відправили інформаційні запити до Генеральної прокуратури і запустили у Facebook флешмоб із закликом #Луценко_дай_відповідь. Шість запитань, адресованих генпрокурору, стосуються рішення Європейського суду з прав людини за скаргою журналістки “Радіо Свобода” Наталки Седлецької, яким слідству ГПУ на місяць заборонено використовувати будь-які дані від оператора з її телефону.

Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу Седлецької на ухвалу Печерського суду, згідно з якою Генпрокуратурі був наданий дозвіл отримати дані з її телефону за 1,5 роки. Зазначається, що суд скасував цю ухвалу і постановив опублікувати нову, яка надасть ГПУ доступ до меншого обсягу даних із телефону Седлецької. Зокрема, надав слідчому тимчасовий доступ до речей і документів телефонного оператора “Київстар” з можливістю отримати копію щодо відомостей дати і часу,  місцезнаходження абонентського номера, яким користується Седлецька, за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року у межах базових станцій оператора.

Поліція відпустила підозрювану в нападі на журналістку телеканалу NewsOne біля Генпрокуратури під особисте зобов’язання, але підозру готуватиме. Про це повідомила речник поліції Києва Оксана Блищик.

Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя обрав міру запобіжного заходу одному з підозрюваних у організації вбивства бердянського активіста Віталія “Сармата” Олешка – тримання під вартою без визначення розміру застави.

В Одесі обстріляли громадського активіста, лідера одеського осередку партії “Сила людей” Олега Михайлика. “Близько літра крові (було) у плевральній полості. Серце не зачепило. Але куля там є. Пацієнт виводиться зі стану шоку, коли його стан буде стабільний, будемо дивитися, як її діставати”, – зазначив лікар. “Він одночасно і політик, і правозахисник. Усі рухи, в яких він бере участь, регулярно влаштовують мітинги проти мера Одеси (Геннадій Труханов – ред.), розкривають корупційні схеми, влаштовували проти мера великі акції під мерією, брали участь у захисті історичної та архітектурної спадщини Одеси… Через це на них (активістів – ред.) весь час чинять тиск”, – зазначив Олександр Солонтай. “Олег завжди говорив, що Труханов очолює злочинне угруповання, яке грабує наше місто, а глава ГУ Нацполіціі в Одеській області Дмитро Головін і обласний прокурор Олег Жученко прикривають одеську владу у їх незаконній діяльності”, – заявив Ігор Бичков. В Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад. Члени ГО, правозахисники та співробітники ЗМІ Одеси звернулися до президента України, глав МВС, ГПУ та СБУ із закликом розслідувати усі факти нападу на журналістів та активістів. До складу слідчо-оперативної групи з розслідування замаху на одеського громадського діяча Олега Михайлика увійшли працівники СБУ. Стан пораненого Олега Михайлика стабілізувався, йому надано охорону.

За півтора місяці після замаху на життя активістка та керівниця справами Херсонського міськвиконкому Катерина Гандзюк перенесла вже 11 операцій з видалення змертвілих тканин та пересадки шкіри. Про це повідомляє Центр інформації про права людини із посиланням на чоловіка потерпілої.

Фракція “Народний фронт” ініціює створення законопроекту про реєстрацію іноземних агентів в Україні. Про це заявив Максим Бурбак.

Україна зайняла 17 сходинку в оновленому рейтингу Open Data Barometer за 2017 рік. Його складає організація World Wide Web Foundation. У загальному заліку Україна перебуває на четвертому місці за динамікою поліпшень із моменту створення рейтингу. З 2013 року країна додала 25 балів.

 

2) Справи НАБУ: конфлікт щодо прослуховування між САП та НАБУ, арешт майна Омеляна та провадження проти фірми Ахметова

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що ніхто не збирався прослуховувати співробітників САП та її очільника Назара Холодницького. “Назар Іванович заявляє, що ми намагалися його прослуховувати – можу сказати, що це точно неправда. Взагалі, працівники, яких намагалися блокувати, не мають ніякого відношення до цього кабелю. І ще раз наголошую – до будівлі САП ніхто не наближався”, – зазначив Ситник. “Інформація не відповідає дійсності: жодного детектива сьогодні не затримували. Це – не перша фейкова новина лише за сьогодні про НАБУ, в тому числі розповсюджена з посиланням на джерела в правоохоронних органах. Будьте уважні!” – попереджають в НАБУ. Раніше цього дня Ситник не прийшов на засідання комітету Верховної Ради щодо запобігання корупції, на якому планувався звіт про роботу НАБУ. Ситник планує взяти участь у засіданні антикорупційного комітету парламенту 3 жовтня для обговорення звіту бюро.

Конфліктна ситуація виникла на подвір’ї біля відділення Охматдиту, звідки за твердженням САП, прокладали кабель для прослуховування Антикорупційної прокуратури. Назар Холодницький нарікає, що його водія побив спецназ НАБУ. У САП вважають, що перебування Артема Ситника на посаді керівника Нацбюро несумісне із протидією корупції. Голова САП заявив, що не збирається йти у відставку лише тому, що цього хоче Ситник.

Прокуратура Києва передала до СБУ матеріали кримінального провадження щодо конфлікту між працівниками САП та НАБУ, що стався 19 вересня.

Солом’янський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт майна очільника Міністерства інфраструктури Володимира Омеляна, підозрюваного в незаконному збагаченні. У НАБУ заявили, що переписка Омеляна дає підстави припускати його причетність до незаконного збагачення. У НАБУ стверджують, що опублікували переписку Омеляна з його братом, посередником стосовно купівлі авто, посадовцем одного з органів влади та його дружини Світлани Бевзи з колишнім власником будинку у Київській області. Омелян проведе зустріч з керівником САП Назаром Холодницьким.

САП зареєструвала кримінальне провадження через можливе розголошення даних керівником НАБУ Артемом Ситником. Згідно із заявою САП, Омелян повідомив, що Ситник сказав йому завчасно про проведення обшуку. Ситник заявив, що не попереджав про обшуки міністра інфраструктури Омеляна.

Солом’янський районний суд Києва надав детективам НАБУ тимчасовий доступ до документів “Ощадбанку”, з можливістю їх вилучення, в яких міститься банківська таємниця про борги ДП “Енергоринок”. НАБУ проводить досудове розслідування про зловживання представників НКРЕ, які діяли в інтересах енергетичного холдингу ДТЕК Ріната Ахметова, що призвело до тяжких наслідків для інших виробників електроенергії.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура втретє викликатиме підозрюваних народних депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова у так званій бурштиновій справі, щоб вручити їм обвинувальні акти. Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Розенблата до НАБУ та Генеральної прокуратури про визнання протиправними їх дій при проведенні оперативно-розшукових заходів. НАБУ заявляє, що адміністративний суд перевищив свої повноваження, коли вирішив, що бюро прослуховувало нардепа Борислава Розенблата незаконно, і буде оскаржувати це рішення. У НАБУ переконанні, що адмінсуд “діяв всупереч Кодексу адміністративного судочинства та КПК України”.

НАБУ порушило справу про службову недбалість своїх співробітників під час розслідування так званої “газової справи” нардепа-втікача Олександра Онищенка. Правоохоронці вилучили iPhone 6S, упакували його до сейф-пакету та залишили в кабінеті основних слідчих групи. Однак останні повідомили, що телефон до них не надходив, серед оглянутих речей його не було.

 

3) Справи ГПУ та ДБР: Луценко обіцяє у 2019 повернутись в політику, Злочевському подарували надра та справа проти Мосійчука

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у травні 2019 році планує “повернутися до політичної діяльності”.

Партія об’єднання “Самопоміч” пропонує притягнути до відповідальності генерального прокурора Юрія Луценка та ініціювати його відставку. Про це на засіданні парламенту заявив народний депутат Єгор Соболєв. Соболєв назвав генпрокурора особисто відповідальним за провал у розслідуванні справи Геннадія Кернеса. На думку нардепа, генпрокурор немає ніякого відношення до національних інтересів та відкрито покриває топ-корупціонерів.

Генеральна прокуратура викликає на допит низку екс-чиновників часів президентства Віктора Януковича у справі про економічні злочини “Сім’ї”. На допит зокрема викликають колишнього генерального прокурора Віктора Пшонку та його сина Артема, тіньового олігарха екс-“регіонала” Юрія Іванющенка, сина екс-прем’єр-міністра Олексія Азарова, екс-голову Державного комітету фінансового моніторингу Сергія Гуржія.

Верховний суд відмовився скасувати попередні рішення судів, які зобов’язали видати ТОВ “ПАРІ” Миколи Злочевського спецдозвіл на видобування нафти та газу, розчиненого у нафті на Чемигівській площі в Івано-Франківській області.

Генеральна прокуратура просить у Верховної Ради дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів із фракції “Опозиційний блок” Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва й Дмитра Колєснікова.

Апеляційний суд Києва відхилив апеляційні скарги прокурора та адвокатів екс-першого заступника голови правління “Укргазвидобування” і власника видання “Інсайдер” Олексія Тамразова. Захист Тамразова заявляє, що Апеляційний суд Києва порушив Конституцію, лишивши останнього під вартою. Про це повідомляє “Інсайдер” із посиланням на адвоката Миколу Ореховського. Він підкреслив, що Конституція забороняє утримувати під вартою громадян без вмотивованого рішення суду, а Тамразова утримували у СІЗО більше 72 годин, мотивуючи це так званою “короткою ухвалою” судді.

Печерський районний суд Києва надав слідчим Генеральної прокуратури доступ до рахунків ряду компаній у справі Приватбанку. Доступ надано до рахунків “Укртатнафти”, авіакомпаній “Дніпроавіа”, “Роза вітрів”, аеропорту “Дніпропетровськ”, НПК “Галичина”, “1+1 Продакшн”, а також декількох фізосіб, з яких встановлений тільки бізнесмен Михайло Кіперман.

У Генеральній прокуратурі підтвердили, що САП пропонує просити про зняття недоторканності з депутата “Радикальної партії” Ігоря Мосійчука.

Перший заступник голови Державної служби геології та надр Микола Фощій вийшов із СІЗО під заставу. Про це “Українській правді” повідомив речник генпрокуратури Андрій Лисенко. Сума застави – 105 720 гривень.

Міністерство охорони здоров’я звернулося до Національної поліції та ГПУ з вимогою розслідування “низки зухвалих злочинів” екс-ректорки НМУ Катерини Амосової. “Міністерство вживатиме всіх необхідних заходів у межах закону для припинення злочинної діяльності екс-адміністрації закладу, що ганьбить репутацію найбільшого медичного університету країни та призвела до управлінського хаосу, який загрожує розкраданням бюджетних коштів”, – йдеться в заяві. МОЗ наголошує, що вважає рішення Печерського суду міста Києва від 20 вересня 2018 року щодо поновлення Амосової на посаді ректорки Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця незаконним.

Ужгородський міськрайонний суд не задовільнив клопотання прокуратури Закарпатської області та залишив мера Ужгорода Богдана Андріїва на посаді.

Державне бюро розслідувань відкриє перші провадження уже в листопаді. Про це заявив директор ДБР Роман Труба на засіданні комітету міністрів Ради Європи у Страсбурзі, повідомляє прес-служба відомства. “Вже обрано 320 переможців конкурсу. Частина з них призначена на посаду. На завершальному етапі – співбесіди з кандидатами на посади слідчих територіальних управлінь Бюро. Потрібно близько місяця, щоб завершити цей конкурс”, – заявив Труба. Крім того, за його словами, ДБР треба передати матеріали поліграфу 27 переможців конкурсу на керівні посади, який проводила зовнішня комісія. А також внести зміни до закону про ДБР, завершити формування територіальних управлінь та отримати приміщення, яке відповідає вимогам.

 

4) Справи НАЗК: псевдодзвінки від НАЗК, припис Кернеса та 1,5 мільйони гривень для сина Пашинського

НАЗК заявило, що хтось від імені працівників апарату НАЗК телефонує суб’єктам декларування. “Дзвінки здійснювались з метою начебто уточнення  інформації, що вказана в їх деклараціях, або щодо проведення Нацагентством перевірок декларацій суб’єктів”. У НАЗК стверджують, що спілкуються з посадовими особами “виключно в межах повноважень”, а будь-які відомості запитуються в офіційній письмовій формі у суб’єкта декларування.

НАЗК внесло припис меру Харкова Геннадію Кернесу, щоб розібрався з корупцією в міській раді. Нацагентство встановило порушення вимог ч. 2 ст. 49 вищезазначеного закону: 18 працівників міськради не подали або невчасно подали декларації, а посадові особи виконкому не повідомили про це НАЗК.

Директор департаменту контрактів державного підприємства “Спецтехноекспорт” Антон Пашинський задекларував майже 1,5 мільйона гривень доходів. Про це повідомляє #Точно, проект Радіо Свобода.

 

5) Корупційні схеми та хабарі тижня: безоплатна земля на мільярд, Марченко-бізнесменка в РФ та садочок в Конча-Заспі

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав позовну заяву проти колишніх акціонерів і топ-менеджерів “Актив-Банку” щодо стягнення “шкоди” в розмірі 1,7 мільярда гривень. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на судову ухвалу. Відповідачами у цій справі є в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, її чоловік Данило Волинець, а також Андрій і Сергій Клюєви.

На ділянці біля станції метро “Шулявська”, постійним користувачем якої є Державне видавництво “Преса України” Державного управління справами президента, збудують житловий комплекс. Видання зазначає, що якби ДУС продала забудовникам ці 6,87 гектарів по 50 тисяч доларів за “сотку”, то держава б отримала за цю землю 34,35 млн доларів, або майже 1 млрд грн.

В Україні рівень джинси в інтернет-ЗМІ є найвищим за останні п’ять років, і вдвічі перевищує показники, які фіксували медіа-експерти у цей же час 2017 року. Про це повідомила виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк. Вона зазначила, що не було зафіксовано джинси в центральних стрічках новин на сайтах “Українська правда”, “Укрінформ” та “Ліга”, однак на “Укрінформі” та “Лізі” траплялися матеріали із неналежним маркуванням. Найбільше матеріалів із ознаками замовності експерти зафіксували у центральних стрічках новин сайтів УНІАН (в середньому 35,5 матеріалів на тиждень), “Обозреватель” (16). Ще одним із лідерів з розміщення джинси є сайт “112.ua”, де за період моніторингу в середньому фіксувалось 12,5 замовних матеріалів. За підсумками майже двох років моніторингу основними замовниками джинси в інтернет- та друкованих ЗМІ виявилися: на першому місці – УПЦ МП (майже 19,7 матеріалів із ознаками замовлення щотижня), “Опоблок” та партія “Відродження” (7,7 матеріалів), Олег Ляшко та Радикальна партія (5,5), Юлія Тимошенко та Вадим Рабинович (по 3,8 матеріалів), а також Медведчук (3,1 матеріал щотижня).

Віктор Медведчук підтвердив, що його дружина, телеведуча Оксана Марченко – власниця бізнесу в Росії. Про це він заявив в ефірі телеканалу NewsOne. “Оксана Марченко, моя дружина, не займається бізнесом, вона володіє бізнесом, а керую бізнесом я. Чому я не можу володіти бізнесом. Тому що мої “улюблені” американці в березні 2014 року ввели стосовно мене санкції.

Державна фіскальна служба встановила, що одне з підприємств теплової генерації протягом 2016-2017 років закуповувало вугілля у фірм, які не здійснюють видобуток. Про це повідомляє Офіс великих платників податків.

Більше року Служба безпеки України розслідує справу про надання державним підприємством “Промоборонекспорт” послуг щодо ремонту двигунів до вертольотів ВМФ Мексики з порушенням законів. Про це йдеться в судових матеріалах, повідомляє проект “Марлін”.

СБУ провели обшуки на території “Буковеля” через справу стосовно привласнення коштів Дорожнього фонду України. Оперативники спецслужби задокументували, що чиновники під час тендерних закупівель “санкціонували” використання комерсантами неякісних будівельних матеріалів, що призвело до передчасного руйнування дорожнього покриття.

Державна фіскальна служба розслідує придбання службовими особами ТОВ “Юнайтед Табако” підробних марок акцизного збору з метою використання при виготовленні тютюнової продукції. Про це повідомляє Радіо Свобода. Раніше повідомлялося, що “Юнайтед Табако”, яке існує з 2016 року і розташоване у місті Жовті Води на Дніпропетровщині, випускає цигарки Pull з підробленими акцизними марками. На думку авторів розслідування, це відбувається завдяки впливовій підтримці представників “Народного фронту”.

Дружина народного депутата від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Сергія Березенка Уляна відкрила дитячий садочок “Кідсвуд” у режимному будинку відпочинку Держуправління справами. Про це йдеться у розслідуванні програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”. Автори розслідування дізналися, що вартість навчання в елітному дитячому закладі – 18 000 гривень на місяць за одну дитину плюс ще 4 000 гривень на місяць за харчування.

15 вересня група з 40 озброєних молодиків спортивної статури зайшла на поле у селі Сидори, обмолотила близько 30 га соняшнику та зібрала врожаю на 1,5 мільйона гривень. 19 вересня на Кіровоградщині невідомі намагалися зібрати врожай на полі одного з агропідприємств, правоохоронці затримали 27 осіб.

Жителя Черкас засудили до 4 років ув’язнення за намагання дати хабар працівнику поліції та незаконних операцій з металобрухтом.

 

ТОП складено за матеріалами http://www.pravda.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *