ТОП-5 антикорупційних подій Львівщини (24 вересня – 7 жовтня 2018 року)

Представляємо Вам новий огляд ТОП-5 антикорупційних подій Львівщини (24 вересня – 7 жовтня 2018 року):

 

1) Віталія Стеця призначено на посаду заступника Директора територіального управління ДБР у Львові

Віталія Стеця призначено на посаду заступника Директора територіального управління, розташованого у місті Львові. Відповідний наказ Директор ДБР Роман Труба підписав сьогодні, 21 вересня. До цього Віталій Стець працював керівником головного відділу управління СБУ у Львівській області. Про це пишуть на сайті ДБР. «Першочергові завдання для керівника територіального управління у Львові – забезпечити приміщення для роботи, провести всі реєстраційні процедури,  розробити програму діяльності управління та призначити на посади перших працівників», – визначив Роман Труба.

«На даний момент призначений також перший заступник директора Владислав Савинець – колишній керівник військової прокуратури Львівського гарнізону. На мене покладено функції виконувача обов’язків директора територіального управління, оскільки, згідно із законом, у разі відсутності директора територіального управління його обов’язки виконує старший за віком заступник. Потрібно запустити роботу ДБР у Львові. Далі буду займатися, згідно із посадовими обов’язками, тим, що вмію – попереджувати, виявляти і розслідувати злочини» – йдеться у інтерв’ю Віталія Стеця.

ТОП Львівщини

 

2) Ініційована Антикорупційним Форумом велика антикорупційна робоча група при ЛМР розпочала свою роботу

Антикорупційній Стратегії та Програмі Львова бути!

Наша організація, Антикорупційний форум Львівщини, протягом усього 2017 року адвокатував необхідність системної роботи з запобігання корупції у Львівська міська рада. Для цього ми подали до ЛМР як проекти базових антикорупційних документів (Стратегію Форуму), так і пропонували різні формати взаємодії з громадськістю.

Рік наших зусиль дав результат лише у другій половині 2018 року коли разом з посадовцями ЛМР та співробітниками новоствореного Сектору доброчесності ЛМР ми досягли домовленості про: 1) створення при ЛМР антикорупційної робочої групи для напрацювання проекту антикорупційної стратегії (загальні контури) та програми міста (конкретні кроки) за секторальним принципом. 2) паралельну роботу над впровадженням «швидких антикорупційних перемог».

Згодом ця домовленість була затверджена розпорядженням міського голови Львова Андрій Садовий, а вчора унікальна за своїм складом та змістовною спрямованістю Робоча група розпочала свою роботу. Поки визначили орієнтовний перелік сфер для роботи та формат діяльності.

 

3) Хабарі, корупційні схеми та е-декларації на Львівщині: «виправдання» екс-заступника начальника митниці Львівщини, радість Володимира Зуба від спадку та «пустомитівські пристрасті»

Суд виправдав підозрюваного у хабарництві заступника начальника Львівської митниці. Суддя Галицького районного суду Віталій Стрельбицький визнав невинним в.о. заступника Львівської митниці ДФС Юрія Борисова, якого торік звинуватили в отриманні 15 тис. доларів хабарів від своїх підлеглих.

Звільнений через хабар поліцейський із Городка поновився на посаді через суд. Інспектор патрульної поліції з Городка Орест Кузік, якого у вересні 2017 року звільнили після обвинувачень у корупції, поновився на посаді через суд. Колегія суддів Львівського апеляційного адмінсуду під головуванням Віталія Затолочного задовольнила позов поліцейського, вважаючи, що проти нього несправедливо розпочали службове розслідування, а відтак – і звільнили несправедливо.

Співробітники СБ України у Львівській області викрили на хабарництві в.о. начальника одного з управлінь ГУ Держпраці Львівщини. Здирник вимагав від підприємця 50 тис. гривень за невнесення його підприємств до плану проведення профільних перевірок.

За підозрою в отриманні хабара затримали члена поліцейської комісії головного управління Нацполіції у Львівській області Володимира Марусяка. Про це повідомила голова цієї комісії Вікторія Балицька. З її слів, 26 вересня Володимира Марусяка затримали під час отримання 500 доларів за сприяння в прийнятті на роботу. Галицький суд Львова запобіжним заходом для Марусяка обрав особисте зобов’язання.

27 вересня за процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №1 працівники поліції повідомили про підозру директору Львівського регіонального виробничо-навчального атестаційного центру у вчиненні злочину. Встановлено, що 63-річний підозрюваний організував видачу неправдивих свідоцтв про проходження навчання, що дають особі право на проведення робіт із підвищеною небезпекою. Чоловіка затримано у порядку ст.208 КПК України безпосередньо під час одержання 400 доларів США неправомірної вигоди.

На Львівщині за хабар засудили професора вищого навчального закладу. За сприяння студентові у захисті дипломної роботи він отримав 400 доларів США та 3 000 гривень. Було встановлено, що зловмисник вимагав у одного із студентів 400 доларів США та 3 000 гривень за сприяння в успішному захисті дипломної роботи. Правоохоронці затримали його у службовому кабінеті під час отримання обумовленої суми коштів.

У ефірі «Звітів.Наживо» на UA: Львів координатор Форуму Oleksii Rohovyk запитав заступника директора департаменту та начальника управління охорони здоров’я Львівської Міської Ради Володимира Зуба наступне питання: «Якщо Ваші загальнорічні доходи складають близько 240000 гривень, то як Вашій родині вдалось накопичити грошових активів на понад 6 мільйонів гривень?». Відповідь була цікава не стільки змістом, а настроєм. З завзятістю пан Зуб відповів, що вони «нарееешті» дочекались вступу його дружини в права щодо частки спадщини американської родички. Певно це і є ті 3,5 мільйони гривень подарунку у декларації.

Події, які зараз розгортаються в містечку Пустомити біля Львова, можуть стати прикладом для всієї країни. Прикладом як негативним – коли під прикриттям АТОвців землю громади безкоштовно роздають бізнесменам і екс-чиновникам, так і позитивним – якщо місцева громада зможе відстояти свої права. Мер Пустомит заявив, що хабар його заступнику підкинули прихильники виділення землі у Наварії. За кілька днів до інциденту голова ЛОДА Олег Синютка публічно звинуватив самого мера Пустомит Олега Серняка у корупції. «Юрію Вікторовичу, я не розумію, чому міський голова, який вже суджений за корупцію, виконує повноваження міського голови Пустомит? Вже ж є вирок суду про те, що він суджений за корупцію. А він далі є активним учасником поділів землі. Людині треба землі не так багато: два метри довжини і півтора метра ширини!», – заявив Олег Синютка. 28 вересня на Львівщині затримали заступника міського голови міста Пустомити, який отримав від особи 20 тис. грн неправомірної вигоди за сприяння в укладенні між міською радою та підприємцем договору підряду на виконання ремонтних робіт, підписанні актів приймання виконаних робіт, а також у здійсненні оплати за їх виконання.

Фірма, яка займалась кол-центрами, отримає 5,7 га під полігон ТПВ під Миколаєвом.

Під гаслом «висвітлення діяльності» облрада хаотично і безконтрольно платила за анонси, суб’єктивні блоги, новини довжиною у три речення і дослівні передруки власних прес-релізів. Основним знавцем подій на Львівщині виступав сам голова облради Олександр Ганущин, який то про «пологові» все знає, то вчителів з прийдешнім святом вітає. Причому по кілька разів у різних медіа. Проаналізувавши всі публікації, аудіо- та відеоматеріали, на які з бюджету витратили третину мільйона, «Наші гроші. Львів» виявили, що облрада платить з бюджету або за відвертий піар керівництва облради, або ж за матеріали, які журналісти написали б і без допомоги бюджету.

 

4) Державні закупівлі на Львівщині: 4 мільйони для дитячого тренера, підприємливі чоловіки бухгалтерок та схема з закупівлею добрив

Стрийський вагоноремонтний завод віддав чотири мільйони за запчастини дитячому тренерові з боротьби із Сум.

Батьки заступника голови Городоцької райради розіграли тендер на 15 млн в сусідньому Самбірському районі.

Чоловіки двох бухгалтерок Дрогобицької міськради розіграли торги Стрийського художнього ліцею.

Медики Золочева проігнорували рекомендації ЦГМД та незаконно уклали угоду на 19,6 мільйонів гривень з фірмою екс-депутата.

Адміністративна колегія Львівського тервідділення АМКУ оштрафувала приватні підприємства «Агролеон-Захід» «Аква-Біл» загалом на 136 тис. грн за порушення законодавства про захист економічної у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на торгах із закупівлі добрив. Про це стало відомо з сайту АМКУ.

Західний офіс ДАСУ провів планову ревізію фінансово-господарської діяльності Львівського діагностичного центру. Аудитори підтвердили виявлені експертами Центру порушення на закупівлі з “реконструкції будівель медзакладу по вулиці Пекарська 69-б” вартістю понад 7 млн грн.

Освітяни Дрогобицької РДА переплатили на закупівлі проекторів та екранів.

 

5) Мер Львова юридично закріпив ініціативу Антикорупційного Форуму щодо напрацювання Етичного кодексу ЛМР

Як повідомляє сайт Варіанти “Андрій Садовий створив робочу групу для розробки Кодексу етичної поведінки службовців міськради. Про це йдеться у розпорядженні міського голови Львова Андрія Садового №457 від 7 вересня 2018 року.

Андрій Садовий розпорядився створити робочу групу з розробки Кодексу етичної поведінки посадових осіб Львівської міської ради та працівників її комунальних підприємств. “З метою підвищення рівня доброчесності та етичної поведінки посадових осіб Львівської міської ради та працівників її комунальних підприємств, покращання ефективності роботи Львівської міської ради та її структурних підрозділів, утворити робочу групу з розробки Кодексу етичної поведінки посадових осіб Львівської міської ради та працівників її комунальних підприємств”, – йдеться у документі.

Згідно із розпорядженням, робоча група до 15 листопада цього року має розробити проект Кодексу етичної поведінки посадовців міськради та подати на розгляд Андрію Садовому”.

 

ТОП складено за матеріалами http://zik.ua/, http://zaxid.net/, https://varianty.lviv.ua/, http://lviv.nashigroshi.org/, http://www.gmd.center/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *