Другий Львівський безпековий форум: деякі тези в частині антикорупції

333

фото: Lviv Security Forum

 

Другий рік поспіль поринаємо в дискусії Lviv Security Forum. Що став не тільки одним з провідних східноєвропейських безпекових майданчиків, але й інкубатором унікальних проактивних ідей та мислення.

“До яких головних висновків, як видається, дійшли учасники Форуму?

Перше – ситуація змінюється настільки швидко, що злочином проти держави є не тільки спізнілі відповіді, але і старі відповіді на оновлені питання. Поки задачі залишаються старими відповіді на них постійно актуалізуються. Це означає що наші стратегії, доктрини, рішення більше не можуть бути негнучкими, що вони мають піддаватись змінам під постійним моніторингом. Україна не може собі дозволити з обережністю чи без використання усіх доступних інструментів протидіяти політичному хабареві та економічній мишоловці від РФ у вигляді Північного потоку-2. Щоб скорочувати відсталості розвитку та компенсувати втрати часу Україна має приймати стратегічні рішення на випередження, а не лише постфактум. Боротьби з корупцією, утвердження верховенства права, енергетичної незалежності, виборчої чи фрагментарних інших реформ вже недостатньо для історії успіху. Склянку води подати нам можуть, але бігти замість нас марафон реформ ніхто не буде. У спільних інтересах як України, так і Заходу подолання внутрішньо українського ворога. А це не тільки корупція чи олігархи, але й конкретні агенти російської держави-агресора. Внутрішній ворог є і на Заході. А це агенти мілітаризованої корупції як анонімні компанії з невідомими власниками, банки з залученням злочинних клієнтів, сприяючі українським корупціонерам офшори. Якщо раніше треба було воювати за свободу, то тепер за спільну цілісність доброчесності.

Друге – Європейське антитрастове законодавство, регуляції мають прокинутись від корупційних ночей і витиснути російські провокації, а Європейська комісія забути про лібералізм під час штрафування «Газпрому». Збитки від Північного потоку-2 завдаються ще з 2015 року і ці збитки не мають отримати шанс на збільшення. В сучасному світі нема сенсу захоплювати території, якщо їх можна купити. То чи хоче Європа бути купленою? Чи хоче Європа прокинутись на континенті, де резервуари та труби контролює РФ?”

 

Деталі за посиланням: https://site.ua/oleksii.rohovyk/16108-drugiy-lvivskiy-bezpekoviy-forum-tri-zmini-ta-pyat-visnovkiv/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *