Антикорупційний Форум Львівщини провів зустріч з прокурором Львівської області Юрієм Квятківським

Раніше ми повідомляли, що активіст Антикорупційного Форуму Юрій Тиркало задав 2 питання Генеральному прокурору України Юрію Луценку. Після цих запитань прокурор Львівської області Юрій Квятківський, що був присутній на зустрічі з Юрієм Луценком, запросив нас обговорити усі питання та пропозиції активістів на офіційному прийомі.

5555555

фото: http://leopolis.news/novyj-prokuror-lvivskoyi-oblasti-zvilnyv-dvoh-svoyih-zastupnykiv/

 

На цій зустрічі нами були підняті наступні питання:

1) Можливого реагування органів прокуратури на корупційні ризики у е-деклараціях чиновників Львівщини, зокрема, в понад 20 е-декларантів Львівщини не задекларованого жодного об’єкту житлової нерухомості, що означає ризик порушення статті 172/6 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог фінансового контролю», а саме «Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (частина четверта») з потенційним ризиком вчинення злочину, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України «Декларування недостовірної інформації».

2) Про хід кримінальних проваджень, що стосується посадовців Львівської міської ради, детальна інформація про які були нещодавно поширена на сайті прокуратури Львівської області, зокрема, щодо відчуження земельної ділянки у с. Рясне-Руська під індустріальний парк.

3) Потенційних корупційних ризиків та загроз порушення законодавства в частині створення та функціонування електронних освітніх систем щодо реєстрації дітей у ДНЗ міста Львова.

4) Актуальної проблеми законності використання механізму провокації хабаря правоохоронними органами у розслідуванні корупційних злочинів та порушень. Оскільки, Антикорупційний Форум готує круглий стіл задля обговорення законності чи незаконності цього механізму, то звернулись з пропозицією про делегування представника прокуратури на цей круглий стіл.

 

У свою чергу, прокурор Львівської області позначив наступні моменти:

1) Повідомив статистику роботи прокуратури Львівської області щодо складення адміністративних протоколів по е-деклараціям, а також щодо розгляду цих протоколів. Особливо було акцентовано на показниках, по яких Львівщина є на 1-3 місцях в Україні. Щодо наших запитань про ризики в е-деклараціях пан Квятківський спрямував до Управління захисту економіки прокуратури Львівської області. Щодо інших потенційних ризиків звертатись до інших органів, або одразу писати заяви про вчинення злочину.

2) Позначив проблемні аспекти запуску роботи Львівського територіального управління Державного бюро розслідувань. Зокрема, було відзначено, що парламент не ухвалив перехідні положення до законодавства щодо розслідування прокуратурою справ до початку роботи ДБР. Це вже спричинило випадки виправдальних вироків через неналежний орган розслідування, які вів конкретні справи. Окрім того, Львівська ОДА прийняла рішення про надання приміщення ДБР в Галицькому районі, що спричиняє перевантаження Галицького районного суду. Тому, на думку прокурора, варто ДБР розмістити у Шевченківському чи Франківському районі, що є менш навантажені.

3) Позначив територіальні проблеми формування місцевих прокуратур, а тому пропонується зменшення в рамках територіального розподілу з 4 до 3, адже на сьогодні не балансу у розподілі навантаження.

4) Про програми Консультативної місії ЄС. Пан Юрій розповів про реалізований проект робочого е-кабінету прокурорів. Завдяки цьому судді заходять в е-кабінет і звіряють особисті графіки прокурорів і призначають час, що для прокурорів не збігається з засіданнями у інших справах. Було позначена позиція, що варто до цієї системи також підключити і адвокатів, якщо вони дадуть доступ до своїх графіків.

5) Щодо особливостей розслідування справ системи Львівської міської ради, то прокурор відзначив, що деякі з справ в прокуратури були забрані Національним антикорупційним бюро і значного прогресу по ним нема.

 

За підсумками зустрічі домовились про співпрацю над тими елементами реформ, що можливі у органах місцевої прокуратури. Ініціативи будуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *