ТОП-5 антикорупційних подій Львівщини (19 листопада – 2 грудня 2018 року)

Представляємо Вам новий огляд ТОП-5 антикорупційних подій Львівщини (19 листопада – 2 грудня 2018 року):

 

1) Хабарі та корупційні схеми Львівщини: арешти та провадження наближених до братів Дубневичів, судове відбиття штрафу за «дашок Козловського» та 450 тисяч допомоги для голови БПП Львівщини

Суд наклав арешт на банківські рахунки ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ», кінцевими бенефіціарами якого є брати-народні депутати Богдан та Ярослав Дубневичі. Таке рішення ухвалив слідчий суддя Солом’янського районного суду міста Києва Вадим Сенін, повідомляє «Слово і Діло».

Координатор Антикорупційного Форуму Oleksii Rohovyk задав у ефірі спецпроекту “Виборчий округ” UA: Львів наступне запитання народному депутату від Львівщини Ярославу Дубневичу: “Чому Ви разом з депутатами «Опозиційного блоку» підписали подання до Конституційного суду, яке може знищити діяльність новоствореного антикорупційного органу щодо управління активами, що має назву АРМА? Це спричинено тим, що саме цьому органу було передано в управління Ваші ТЕЦ у Львівській області у межах кримінального провадження про розкрадання газу?”

 ТОП Львівщини

У рамках проекту “Звіти наживо” UA: Львів координатор Форуму Oleksii Rohovyk задав наступне запитання директору обласного департаменту житлово-комунального господарства Назарію Романчуку: “За інформацією Національного агентства з розшуку активів представники власників Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ братів Дубневичів продовжують організовувати перешкоди з відновлення постачання тепла і гарячої води мешканцям, в тому числі не повертаючи демонтоване устаткування. Як Ви можете це прокоментувати і чи дійсно пошуком устаткування займається НАБУ?”

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) готує подання щодо зняття недоторканності з нардепа від БПП Дубневича. Наразі невідомо, якого саме кримінального провадження стосуються матеріали щодо Ярослава Дубневича. Про це повідомляють Українські новини.

Компанія «Холдинг «Гранд Готель», одноосібним власником якої є депутат Львівської міськради від фракції БПП “Солідарність” Григорій Козловський, виграла апеляцію у суді із мерією Львова через штраф у розмірі 170 тисяч гривень за незаконнунадбудову «Гранд Готель», що на просп.Свободи. Про це йдеться у рішенні Галицького районного суду Львова.

Координатор Антикорупційного Форуму Oleksii Rohovyk прокоментував для Телеканал НТА та Kate Shyrokopoias чергову цікаву корупційну історію у Львові. За 25 тисяч доларів США фігурант обіцяв посприяти з погодженням документації на будівництво багатоквартирних будинків. Суд визнав його винним і призначив штраф 25000 гривень. Це максимальний штраф, передбачений санкцією статті ККУ. Але виникає два питання: чому не призначена санкція позбавлення волі від 2 до 5 років, яка також передбачена санкцією статті, і чи розслідувано кому мали бути передані ці гроші, адже погодженням містобудівних умов займається у Львові Виконком Львівської міської ради?

Працівники Служби безпеки України у Львівській області викрили на хабарництві начальника одного з районних підрозділів Державної виконавчої служби.  Про це йдеться на офіційній Facebook-сторінці Управління Служби безпеки України у Львівській області. Здирник вимагав від мешканця району 12 тисяч гривень за ненакладання штрафу за несвоєчасну сплату аліментів. Також у цей цінник входило зняття обмеження на керування автомобілем боржника.

Львів’янина, який намагався відкупитися від патрульного, оштрафували на 8,5 тис. грн. Зловмисник запропонував і намагався надати інспектору взводу з обслуговування доріг державного значення батальйону №3 Управління патрульної поліції у Львівській області 2 тис. грн неправомірної вигоди за не складення протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП (керування транспортним засобами в стані алкогольного сп’яніння).

Порошенко звільнив з посади голову Радехівської РДА, якого спіймали на корупції. Голова РДА вимагав від підприємця 1 тис. доларів США хабара. За вказану суму посадовець обіцяв посприяти у прийнятті на сесії райради рішення про затвердження технічної документації з нормативної оцінки земельної ділянки на підзвітній йому території, а також подальшого підписання договору оренди вказаної земельної ділянки терміном на 20 років для реконструкції та експлуатації цеху з виготовлення біопалива.

Заступник мера Червонограда, якого підозрюють у хабарництві, вийшов на роботу. Працівники правоохоронних органів встановили, що заступник міського голови міста Червоноград за надання дозволу на здійснення підприємницької діяльності під час проведення культурно-масових заходів, вимагав та отримав від потерпілого 8000 грн. Проте, скористатись ними посадовець не встиг, оскільки був затриманий правоохоронцями.

Головою Львівського осередку президентської партії «БПП-Солідарність» Юрій Гринів, молодший брат головного політтехнолога Петра Порошенка, народного депутата України від БПП Ігоря Гриніва, що працює директором Державного підприємства «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» виписав собі матеріальної допомоги на понад 450 тисяч гривень.

 

2) Антикорупційний Форум подав пропозиції-ідентифікації у рамках оцінки корупційних ризиків у Львівській обласній раді

Раніше ми вже повідомляли, що на Регламентній комісії Львівської обласної ради було прийнято рішення про включення нашого представника Олексія Роговика до складу Комісії з оцінки корупційних ризиків Львівської обласної радиОтож, ми долучимось до роботи над майбутнім текстом Антикорупційної програми Львівської обласної ради.

На першому засідання цієї Комісії був затверджений робочий графік та план ідентифікації корупційних ризиків у Львівській обласній раді. Антикорупційний Форум Львівщини подав ідентифікацію 27 ризиків та наступні 80 пропозицій.

 

3) Державні закупівлі на Львівщині: Львів активний в сенсі аукціонів, провадження проти співробітників Личаківської РА та швидка реакція Академії сухопутних військ на матеріал-викриття

Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ: хто краще проводить закупівлі. На Львівщині найактивніше проводять аукціони, однак бізнесмени частіше ходять на тендери у Тернополі. Івано-Франківськ за показником успішності закупівель тримається десь по середині між іншими.

Нацполіція розпочала кримінальне провадження проти посадовців Личаківської РА. Мова йде про закупівлі ремонтів покрівель житлових будинків на вулицях Олійній, 36 та Студентській, 3.

Академія сухопутних військ розірвала угоду зі змовниками через кілька годин після публікації «Наших грошей. Львів».

ДАСУ підтвердило порушення на 32-мільйонному тендері у Львові, але нічого вдіяти не можна. Західний офіс Держаудитслужби України підтвердив виявлені порушення і скерував управлінню освіти «пропозиції щодо дотримання законодавства та недопущення порушень надалі». Водночас перевірку замовника здійснити не може, оскільки план проведення заходів на останній квартал 2018 року вже затверджений.

АМКУ оштрафував «розпильщиків», яких виявила журналістка «Наші гроші. Львів», на 128 тис. грн.

Миколаївські підприємці з однаковим знанням мови розіграли тендер на техніку для самбірських учнів.

У Трускавці фірма з однієї людини за 1.5 року виграла 15 тендерів.

 

4) Антикорупційний Форум Львівщини провів зустріч з прокурором Львівської області Юрієм Квятківським

Прокурор Львівської області позначив наступні моменти:

1) Повідомив статистику роботи прокуратури Львівської області щодо складення адміністративних протоколів по е-деклараціям, а також щодо розгляду цих протоколів. Особливо було акцентовано на показниках, по яких Львівщина є на 1-3 місцях в Україні. Щодо наших запитань про ризики в е-деклараціях пан Квятківський спрямував до Управління захисту економіки прокуратури Львівської області. Щодо інших потенційних ризиків звертатись до інших органів, або одразу писати заяви про вчинення злочину.

2) Позначив проблемні аспекти запуску роботи Львівського територіального управління Державного бюро розслідувань. Зокрема, було відзначено, що парламент не ухвалив перехідні положення до законодавства щодо розслідування прокуратурою справ до початку роботи ДБР. Це вже спричинило випадки виправдальних вироків через неналежний орган розслідування, які вів конкретні справи. Окрім того, Львівська ОДА прийняла рішення про надання приміщення ДБР в Галицькому районі, що спричиняє перевантаження Галицького районного суду. Тому, на думку прокурора, варто ДБР розмістити у Шевченківському чи Франківському районі, що є менш навантажені.

3) Позначив територіальні проблеми формування місцевих прокуратур, а тому пропонується зменшення в рамках територіального розподілу з 4 до 3, адже на сьогодні не балансу у розподілі навантаження.

4) Про програми Консультативної місії ЄС. Пан Юрій розповів про реалізований проект робочого е-кабінету прокурорів. Завдяки цьому судді заходять в е-кабінет і звіряють особисті графіки прокурорів і призначають час, що для прокурорів не збігається з засіданнями у інших справах. Було позначена позиція, що варто до цієї системи також підключити і адвокатів, якщо вони дадуть доступ до своїх графіків.

5) Щодо особливостей розслідування справ системи Львівської міської ради, то прокурор відзначив, що деякі з справ в прокуратури були забрані Національним антикорупційним бюро і значного прогресу по ним нема.

 

5) 20 е-декларантів –«безхатченків» Львівщини: чиновникам та депутатам забракло коштів на житло?

В групи е-декларантів Львівщини у деклараціях за окремі роки, або декілька років, не задекларованого жодного об’єкту житлової нерухомості. Це означає, що своїми е-деклараціями 20 осіб стверджують, що не мають постійного місця проживання. Ані у власності, ані на умовах оренди, ані на умовах безоплатного користування. Ми вважаємо такі декларації сумнівними.

На нашу думку, а також згідно роз’яснень Національного агентства з запобігання корупції має місце потенційний корупційний ризик. Мова про ризик можливого порушення статті 172/6 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог фінансового контролю», а саме «Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (частина четверта») з потенційним ризиком вчинення злочину, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України «Декларування недостовірної інформації». Питання кваліфікації тут залежить від обсягів потенційних порушень.

Тому ми звертаємось до правоохоронних органів з метою перевірки даних з цих е-декларацій на предмет порушення відповідних статей законодавства.

 

ТОП складено за матеріалами http://zik.ua/, http://zaxid.net/, https://varianty.lviv.ua/, http://lviv.nashigroshi.org/, http://www.gmd.center/.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *