ТОП-5 антикорупційних подій Львівщини (3-16 грудня 2018 року)

Представляємо Вам новий огляд ТОП-5 антикорупційних подій Львівщини (3-16 грудня 2018 року):

 

1) Хабарі, корупційні схеми та е-декларації Львівщини: 13,6 мільйонів на львівському авіаремонтному заводі; 6 гектарів землі для ГО «Розвиток громади»; та RollsRoyce від ДФС у Монако

На Львівщині за зловживання впливом засуджено землевпорядника однієї з місцевих рад. За сприяння у виділенні земельної ділянки під індивідуальне житлове будівництво, розташованої на території, прилеглій до міжнародної траси «Львів – Рава-Руська», посадовець вимагала неправомірну вигоду у розмірі 3 тис. доларів США.

Розпорядженням Президента України №224/2018-рп від 3 грудня звільнено з посади голову Старосамбірської райдержадміністрації Ореста Бонка. 18 червня його за процесуального керівництва військової прокуратури Львівського гарнізону слідчими СУ ГУНП у Львівській області задокументовано факт вимагання та одержання головою Старосамбірської РДА нееправомірної вигоди у розмірі 1500 доларів США.

Служба безпеки у Львівській області з січня 2018 року розслідує розтрату 13,6 мільйона гривень працівниками державного підприємства “Львівський державний авіаційно-ремонтний завод”. Про це повідомляє проект “Марлін”, посилаючись на судові матеріали. Слідством встановлено, що протягом 2017-2018 років посадові особи “Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу” внесли неправдиві відомості до актів прийому-передачі авіаційного обладнання від приватної фірми “Грандавіатайм”, яке наразі має назву “Таймсервісторг”. У свою чергу “Грандавіатайм” за документами нібито закупив обладнання у підприємств, які за матеріалами податкової маніпулюють номенклатурою купівлі-продажу товарів, не мають необхідних виробничих активів, робочої сили і взагалі не здійснюють реальної господарської діяльності тощо. Слідство триває за статтями Кримінального кодексу України 366 “службове підроблення” та 191 “розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем”.

 ТОП Львівщини

Скнилівська комедія. Ще одна неймовірна історія розгортається у селі Скнилів, це фактично передмістя Львова. Йдеться про 6 гектарів поруч із львівським аеропортом. Своє право отримати тут ділянки учасники АТО відстояли в суді проти чиновників Держгеокадастру, які спочатку передали землю військовим, а потім скасували свої ж накази і роздали ділянки зовсім іншим людям. Серед щасливих власників скнилівської землі опинилися підприємці і активісти ГО «Розвиток громади».

У Городку на Львівщині викрили ймовірну корупційну схему «освоєння» коштів з міського бюджету. Роботи з будівництва каналізаційної мережі на проїзді від вул. Підгір’я-Сагайдачного – Хоткевича у Городку, за які, відповідно до угоди, бюджетні гроші отримала приватна фірма, насправді виконувалися засобами місцевого водоканалу. Річ у тім, що співвласник приватної фірми та директор комунального водоканалу – у близьких родинних зв’язках. Зараз цю оборудку розслідують правоохоронці.

Рейдери замітають сліди? Неіснуючій будівлі у Трускавці присвоїли нову адресу. Члени виконавчого комітету Трускавецької міськради ухвалили рішення  про присвоєння адреси нежитловій будівлі – вул. С. Бандери, 31-А.

Як побороти корупцію у Львівському перинатальному центрі. Думки кандидатів у керівники. Серед ключових запитань, адресованих претендентам у керівники, було те, як побороти корупцію чи тіньовий обіг коштів (подяки пацієнтів лікарям) у перинатальному центрі. На це запитання Ірина Біль у своїй програмі зазначила про необхідність залучення спонсорів, донорів, благодійних фондів для потреб медичного закладу, впровадження офіційних платних послуг. Володимир Лех вважає, що основою розвитку перинатального центру має стати благодійний фонд, до якого пацієнти добровільно сплачуватимуть внески, натомість їм буде повідомлено, на що витрачаються ці кошти. Претендент навіть порахував, що з 2,2 тис. пологів, які прийняли у медзакладі у 2018 році, близько 1,5 тис. були так звані пологи за домовленістю – коли пацієнтки попередньо домовлялися про послугу з конкретним лікарем. Відтак, за приблизними підрахунками В.Леха, «можна було напрацювати для благодійного фонду близько 700 тис. грн для потреб лікарні». Заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк наголосив, що ключовим для нового керівника перинатального центру буде виведення грошей з тіні, адже лікарі офіційно у місяць отримують 5 тис. грн зарплати, а неофіційно від пацієнтів – кілька тисяч євро. «Потрібно, щоб кошти потрапляли у бюджет установи».

Автомобіль “Rolls-Royce”, ціна якого становить близько 350 тисяч доларів, зареєстрований на луцьку пенсіонерку, побачили у Монако. Про це повідомляє сайт ГО “Варта 1”. Офіційна власниця авто є свекрухою працівниці львівської митниці ДФС, на яку завели кримінал через декларування неправдивої інформації щодо свого майна.

НАЗК на засіданні прийняло рішення про початок перевірки декларацій 15-ти осіб. Так, розпочнуться повні перевірки декларацій, поданих: Беленою Альбертом Вікторовичем, суддею Апеляційного суду Львівської області, за 2015, 2016 та 2017 роки; Галапацом Ігорем Івановичем, суддею Апеляційного суду Львівської області, за 2015, 2016 та 2017 роки; Головатим Василем Ярославовичем, суддею Апеляційного суду Львівської області, за 2015, 2016 та 2017 роки.

Координатор Форуму Oleksii Rohovyk прокоментував для програми «ВІП.Розслідування» ПравдаТУТ Львів нюанси заповнення, вивчення та можливих зловживань з заповненням е-декларацій митниками Львівщини.

 

2) Державні закупівлі на Львівщині: 36 мільйонів «розпилу» львівськими «регіоналами», закупівлю ЛОДА книжок з порушеннями та порушення на дорого будівельних тендерах

«Регіонали» з одного села розпиляли 36 мільйонів на будівництво амбулаторій на Львівщині.

ЛОДА закупила у «Фоліо» 2360 книжок про АТО із порушенням законодавства.

Вагоноремонтний завод в Стрию віддасть 15 млн грн фірмі, яка постійно міняє директора і власника.

Експерти виявили порушення на тендері від Служби автомобільних доріг Львівщини.

“Хату в Глибокім” реконструюватиме фірма, яку мали викинути з тендеру.

 

3) Діяльність комунальних підприємств 7 міст Львівщини стане прозорішою

Для забезпечення прозорості діяльності комунальних підприємств “Центр громадського моніторингу та досліджень” просував прийняття міськими радами Львівщини рішення “Про порядок оприлюднення інформації щодо діяльності комунальних підприємств”. Загалом експерти Центру звернулись до міських голів понад 30 міст у Львівській області. Вже зараз відповідні рішення прийняли у Турківській, Золочівській, Перемишлянській, Жидачівській, Радехівській, Новояворівській та Городоцькій міських радах. Відтепер комунальні підприємства цих міст зобов’язані оприлюднювати річні та квартальні фінансові звіти, аудиторські рішення щодо них, цілі підприємства, річні звіти керівника підприємства та його біографічну довідку.

Апеляційний суд зобов’язав «Львівелектротранс» надати повну інформацію про кошти та майно підприємства.

 

4) Кандидати у Вищий антикорупційний суд: є досьє на кандидатів і від Львівщини

Чесно.Фільтруй суд! виставило в інтернет досьє усіх кандидатів до Вищого антикорупційного суду та матеріали щодо їх невідповідності критеріям доброчесності. Ми передали колегам додаткову інформацію, що не була врахована у дослідженні щодо кандидатів від Львівщини.

У нашому попередньому матеріалі Запитання е-декларантам Львівщини 2018: кандидати в судді Вищого антикорупційного суду (частина 1) ми вже повідомляли деталі про сумнівні моменти в е-деклараціях кандидатів до Вищого антикорупційного суду у викладацькому та суддівському корпусі.

Ми продовжуємо роботу над перевірками е-декларацій ТОП-чиновників та посадовців Львівщини. Про наші запитання кандидатам-адвокатам на посади суддів Вищого антикорупційного суду – читайте за матеріалі Запитання е-декларантам Львівщини 2018: кандидати в судді Вищого антикорупційного суду (частина 2).

 

5) Провокація хабаря: законний метод для правоохоронців чи сумнівний інструмент тиску?»: панельна дискусія Антикорупційного Форуму та партнерів

Антикорупційний Форум Львівщини виступив ініціатором на співорганізатором панельної дискусії Провокація хабаря: законний метод чи сумнівний інструмент тиску?, що була присвячена Міжнародному дню боротьби з корупцією. На актуальну та гостру тему виступили і голова територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський, і заступник прокурора Львівської області Галина Борейко, адвокати Olenka OstymchukОлександр Коваль, науковець Ігор Жолнович та представник органу місцевого самоврядування Lombroso Vyacheslav. Дискусія вийшла продуктивною, а найважливіше що вдалось – це почути різні погляди на цю проблему з різних точок задіяності.

Дякуємо усім спікерам, гостям та співорганізаторам з School of Public Management UCUКомітет підприємців ЛьвівщиниГО Всеукраїнський Антикорупційний Центр та Львівський Регуляторний Хаб.

Відео частина 1: https://www.youtube.com/watch?v=Y_7LdTx45DA&t=152s&index=2&list=PLfEE9A8DycNml2-o10WW5JCyEoUbbx_Kk&fbclid=IwAR3vdcxjaU0HgdFVrbXwLIr4-mWgy_GhZ2EDMh4B2mCH4Q8L55pEQhEkFIs

Частина 2: https://www.youtube.com/watch?v=8S6Whz2qTP8&t=1939s&index=3&list=PLfEE9A8DycNml2-o10WW5JCyEoUbbx_Kk&fbclid=IwAR1wZNFLcLnTiX_dbfnXaKOSkPfVGFdOREzVnLILP7ZxSCENYDFPmPW-Xz8

Частина 3: https://www.youtube.com/watch?v=mlLljkcdWMM&t=0s&index=4&list=PLfEE9A8DycNml2-o10WW5JCyEoUbbx_Kk&fbclid=IwAR3gPV8tMtxAd5L0TtP1zOfgOmHip9rRP6cviI5leqxQOwP1Pxs7SGmPMdE

 

ТОП складено за матеріалами http://zik.ua/, http://zaxid.net/, https://varianty.lviv.ua/, http://lviv.nashigroshi.org/, http://www.gmd.center/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *