ТОП-5 антикорупційних подій тижня в Україні (17-23 грудня 2018 року)

Представляємо Вам новий огляд ТОП-5 антикорупційних подій тижня (17-23 грудня 2018 року)

 

1) Загальний антикорупційний фон: загроза призупинення безвізового режиму, антикорупційні вимоги міжнародних фінансових інститутів та антикорупційні пріоритети уряду 2019

ЄС вимагає від України негайних дій у сфері боротьби з корупцією та нелегальною міграцією в контексті механізму призупинення безвізових режимів. Про це йдеться у другому звіті Єврокомісії. У Єврокомісії визнали, що Україна виконала частину рекомендацій, визначених першим звітом по механізму призупинення, зокрема, був створений Антикорупційний суд, який, щоправда, ще не запрацював. Однак разом з тим лишаються вимоги першого звіту, які не були виконані. Зокрема, так і не була відкликана ініціатива щодо електронного декларування активістів. В Єврокомісії також оприлюднили рекомендації Україні в рамках Другого звіту. Зокрема, від Києва вимагають забезпечити повноцінну роботу Антикорупційного суду; відновити незалежність САП; створити функціональну систему автоматизованої перевірки електронних декларацій; посилити можливості Національної поліції для боротьби з організованою злочинністю.

ТОП України

Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму 3,9 млрд доларів. Зазначається, що програма буде зосереджена на 4 пріоритетах, зокрема, просування цілеспрямованої сукупності структурних реформ, зокрема, для вдосконалення процесів адміністрування податків, приватизації та управління. Текст Меморандуму про економічну і фінансову політику в рамках нової програми на 2018-2020 роки: 1. Консолідація  Державної фіскальної служби у дві окремі юридичні особи: Податкової служби та Митної служби до кінця квітня 2019 року, при чому обидві служби звітуватимуть міністру фінансів. 3. До кінця грудня 2018 року НБУ оприлюднить зміни до існуючого положення про операції з пов’язаними особами. 4. Мінфін регулярно звітуватиме про прогрес у відновленні активів та у судових процесах стосовно чотирьох державних банків. Перший звіт буде опубліковано до кінця березня 2019 року. 5. Верховна Рада прийме закон про “Спліт” та повноваження НКЦБФР (№2413а 6303) до кінця березня 2019 року. 6. Призначення до ВАСУ принаймні 35 антикорупційних суддів з бездоганною репутацією та відповідними професійними навичками до кінця квітня 2019 року. 8. Завершення звіту про аудит НАБУ до кінця липня 2019 року. Також в рамках продовження співпраці з МВФ Україна зобов’язується використати всі можливості, щоб колишні власники збанкрутілих банків понесли відповідальність за свої дії. Міністерство фінансів буде регулярно надавати звіти, що узагальнюватимуть прогрес у відновленні активів та у судових процесах стосовно чотирьох державних банків. Український уряд зобов’язався обмежити зростання заробітних плат державним службовцям у 2019 році в рамках консолідації бюджетних витрат.

Рада директорів Світового Банку ухвалила рішення про надання Україні фінансової гарантії (PBG) на 750 млн доларів. Відповідне рішення було ухвалено задля сприяння реалізації реформ у …, сфері протидії корупції, ….

Підписана Угода між Україною та Європейською Комісією про фінансування Програми технічного співробітництва 2018 року – спрямована на зміцнення інституційної спроможності українських органів влади імплементувати законодавчі норми ЄС в українське законодавство. Окремо в угоді прописано принципи поваги органів державної влади України до прав людини та основних свобод. Загальний внесок ЄС 37 млн євро.

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s підвищило суверенний рейтинг України з Caa2 до Caa1. Агентство назвало фактори, які сприяли підвищенню прогнозів: досягнення угоди про нову програму Stand-By; позитивні очікування щодо зниження рівня корупції завдяки реформам у країні.

Кабінет міністрів розробив план дій і визначив головні пріоритети уряду на 2019 рік. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду. Першим пріоритетом на 2019 рік визначено економічне зростання. Так, для поліпшення бізнес-клімату планується проведення щоквартальних дерегуляційних засідань уряду, введення єдиних рахунків для спрощення сплати податків, установка митних сканерів на кордоні, запуск веб-порталу “Єдине вікно” для митного оформлення товарів. У сфері управління держактивами і публічних закупівель планується ввести нове корпоративне управління на стратегічних підприємствах, перевести малу приватизацію на “ProZorro.Продажі”, створити мережу централізованих закупівельних організацій, домогтися результативної великої приватизації. Для досягнення енергетичної незалежності планується вводити електронні торги з продажу спецдозволів, здійснити анбандлінг “газового та енергетичного монополістів”. Третій пріоритет уряду на наступний рік – розвиток людського капіталу. В рамках медичної реформи заплановано з 1 січня 2019 року профінансувати початкову ланку за принципом “гроші ходять за пацієнтом”. Четвертий пріоритет – верховенство права і боротьба з корупцією. У наступному році уряд продовжить реалізацію ініціативи щодо посилення правових можливостей громадян, дасть старт роботі Антикорупційного суду, сформує лабораторію кіберкриміналістики в рамках агентства АРМА, забезпечить повноцінну роботу ДБР.

Кабінет міністрів України схвалив з доопрацюванням постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби (ДФС) шляхом поділу на Державну податкову і Державну митну служби. Конкурс на керівників служб проведуть протягом трьох місяців після затвердження постанови Кабміну. Для якісного розподілу потрібно провести аудит баз даних цих служб. Про це заявила голова Комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна.

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови з державної реєстрації транспортних засобів. Як наголошується, відтепер реєстрація газобалонного обладнання та видача тимчасового реєстраційного талону під час передачі права користування авто не передбачатимуть обов’язковий експертний огляд.

В Україні запрацював так званий електронний кабінет водія, в якому можна отримати будь-яку інформацію про власне авто та водійське посвідчення, оплатити адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якого автомобіля за VIN-кодом та записатися в чергу до сервісних центрів МВС.

Рівень тіньової економіки в Україні в другому кварталі 2018 року знизився на 1 відсотковий пункт порівняно з попереднім кварталом, а за рік зниження становило 3 в. п.. Про це йдеться в оприлюдненому звіті МЕРТ про загальні тенденції тіньової економіки в Україні, передає “Інтерфакс-Україна”.

Президент Петро Порошенко призначив у місцеві адміністративні суди декількох суддів, як скомпрометували себе або мають невідомі джерела збагачення. На це вказав адвокат і активіст Автомайдану Роман Маселко. Зокрема, йдеться про “Любов Токмілову, яка одразу після оцінювання у ВККС зуміла купити собі Range rover sport за 149 000 грн, а її мати – придбати квартиру біля моря”. “Ігоря Погрібніченка, який не лише сам незаконно отримує і приватизує службові квартири, але й виніс рішення про надання квартири члену ВККС Весельській”. Також ідеться про “декількох суддів Майдану – Дудар, Малих, Бабич, – які забороняли Майдани у Рівному, Миколаєві, Черкасах”. “Ну, і сестру голови Касаційного адміністративного суду – Віру Смокович, до якої теж є багато питань”.

Поліція Львівщини з’ясовує обставини несподіваної смерті відомого львівського активіста Ігоря Коцюруби. Правоохоронці, грунтуючись на телефонному дзвінку очевидця, стверджують про спробу самогубства. Натомість близькі друзі активіста припускають, що мова йде про вбивство.

На виїзне засідання ТСК Верховної Ради у справі про вбивство в.о. керуючої справами мерії Херсона Катерини Гандзюк в Одесі прийшли люди в камуфляжі, представники місцевої “Муніципальної варти” Геннадія Труханова, які нібито під виглядом ветеранів АТО хотіли поговорити з комісією. ТСК на своєму засіданні в Одесі дізналася, що місцевий криміналітет пов’язаний з бандою колишнього президента Віктора Януковича. На Херсонщині побили активіста, який співпрацював з ТСК. Про це повідомив член ТСК, народний депутат Ігор Луценко. “Кілька злочинців з битами у балаклавах, удень біля під’їзду. Активіст просив не вказувати його ім’я та усі подробиці”. Нардеп вважає, що напад пов’язаний з діяльністю ТСК, тому що тим, хто допомагає комісії, зловмисники під час нападу передавали “привіт”. Слідство у справі Гандзюк відпрацьовує версію причетності до вбивства посадовців, яки займаються незаконною вирубкою лісу на Херсонщині і з якими боролася активістка. За словами правоохоронців, вони встановили, що на території Голопристанського, Олешківського та інших районів Херсонської області за сприяння чиновників органів влади здійснюється незаконна вирубка лісів для продажу деревини. Злочинну діяльність маскують під санітарну рубку пошкоджених від пожежі дерев. “Наразі оголошено про підозру”.

Правоохоронці затримали уродженця міста Дніпро, якого підозрюють у замовленні вбивства бердянського громадського діяча Віталія Олешка. Суд арештував без права виходу під заставу підозрюваного Євгена Бродського.

Правоохоронці оголосили підозру зловмиснику, який вчиняв хуліганські дії відносно учасників мітингів у Києві. Мова йде про епізоди, коли голову ЦПК Віталія Шабуніна облили “зеленкою” біля приміщення САП.

20 грудня на засідання наглядової ради суспільного мовника “НСТУ” мали намір порушити питання щодо подальшого виходу в ефір програм антикорупційних розслідувань стороннього виробництва. “Раніше ми вже отримували інформацію, що в Адміністрації президента України існує невдоволення тим, що в ефірі Суспільного, яке фінансується з державного бюджету, виходить програма розслідувань “Схеми”. Паралельно, публічній гострій критиці з боку окремих членів наглядової ради НСТУ піддавались саме ті наші матеріали, які безпосередньо стосувались Петра Порошенка”. “Зараз нам стало відомо про те, що окремі представники наглядової ради Суспільного шукають можливість спробувати прибрати нас з ефіру”.

Члени кількох львівських пов’язаних між собою громадських угруповань пікетували редакцію Zaxid.net й намагались прорватись у приміщення. “Близько сотні пікетувальників запалили димові шашки перед будинком, у якому розташована наша редакція і намагалися прорватися всередину”. Пікетувальники є учасниками різних організацій, зокрема, таких як “Розвиток громади”, Нацкорпус і ГО “УСУ АТО”. Вказана група осіб скандувала “Ганьба!” і вимагала вибачень за публікації Zaxid.net про діяльність організації “Розвиток громади”. Загалом уся акція тривала близько 15 хвилин, після чого її учасники розійшлися. Видання наголошує, що серед учасників пікету були фігуранти нещодавніх публікацій Zaxid.net, які стосуються спроб захоплення громадських земель під виглядом безкоштовної роздачі учасникам АТО.

 

2) Справи НАБУ: відставка аудитора Жебрівського, захист Холодницького Верховним судом та два програши Насірова

Павло Жебрівський, призначений президентом Петром Порошенком на посаду аудитора НАБУ, написав заяву про складання повноважень. Він пояснив таке рішення тим, що парламент не ухвалює необхідні документи для забезпечення роботи аудиторів НАБУ. “Для початку роботи аудиторів, необхідно прийняти ряд документів, положень, затвердити процедури та визначити бюджет процесу. Верховна Рада України це ігнорує. Це унеможливило виконання тієї роботи, яку вважав важливою і почесною у рамках діючого законодавства”.

Верховний суд остаточно відмовив у задоволенні скарги НАБУ на відмову відкривати провадження щодо скасування догани голові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що в Шевченківському райсуді Києва розглядатиметься справа лікаря, який свідчив по кримінальному провадженню Романа Насірова. Мова йде про лікаря, інтервенційного кардіолога, який працює в Інституті кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска Максима Соколова. Екс-фіскал подав цивільний позов до суду і вимагав 1 000 000 грн відшкодування”. Шевченківський райсуд Києва не задовільнив позов Насірова до лікаря, який свідчив у справі проти нього.

Київський апеляційний суд залишив без задоволення скаргу адвоката Насірова за позовом до Міхеіла Саакашвілі та телеканалу “112 Україна” про захист честі, гідності та ділової репутації. 11 квітня 2016 року в ефірі телеканалу “112 Україна” тодішній керівник Одеської облдержадмністрації Саакашвілі назвав тодішнього голову Державної фіскальної служби “абсолютним злодієм”.

Обвинувальний акт у справі про розкрадання морського торговельного флоту України на понад 219 млн. гривень щодо екс-президента ПрАТ “Сі Трайдент” та екс-директора судновласної компанії скеровано до Печерського райсуду.

Антикорупційні органи завершили розслідування справи за підозрою чиновника Київської обласної держадміністрації у зловживанні владою під час розподілу гранту на житло переселенців. Представництво Європейського Союзу в Україні надало грант у сумі понад 1,85 млн євро для тимчасового розміщення та розселення внутрішньо переміщених осіб. За ці кошти Служба у справах дітей та сім’ї мала облаштувати соціальне житло для родин-переселенців з дітьми у Київській області. За даними слідства, начальник служби, освоюючи гроші, підписав низку договорів на капітальний ремонт будівлі, яка знаходиться у приватній власності. НАБУ стверджує, що під час досудового розслідування, відшкодувало збитки на загальну суму понад 7 мільйонів гривень, повернули майно державі. Згідно з матеріалами судового реєстру, підозрюваний виділив кошти на ремонт нерухомості, яка належала приватній сільськогосподарській фірмі “Агросвіт”. У подальшому послуги оздоровлення та відпочинку у відремонтованій будівлі надавали приватні компанії: “Гермес-Еко” та “Зоряний”.

 

3) Справи ГПУ та ДБР: 25% підвищення заробітної плати прокурорів, зняття санкцій з Азарова та гроші «у повітря» з Укргазвидобування

Кабінет міністрів підвищив на 25% посадові оклади державних службовців Генеральної прокуратури. Рішення було прийняте на засіданні уряду.

Влада Швейцарії продовжила ще на рік замороження активів екс-президента України Віктора Януковича та наближених од нього людей.

Суд Європейського союзу анулював санкції, які були накладені на колишнього українського прем’єр-міністра Миколу Азарова, запроваджені проти нього у 2014 році і продовжені у 2015-му. Відповідне рішення суд ухвалив 19 грудня. Це рішення не означає виключення Азарова з чинного списку санкцій. Незважаючи на рішення суду про зняття минулих санкцій з Азарова, його активи в Україні і закордоном залишаються арештованими. Про це повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Фіктивного власника компанії “Амадеус Ко”, якій належить так званий вертолітний майданчик Віктора Януковича, звільнили від суду. Клопотання про звільнення від відповідальності Андрія Чернишова подала прокуратура через те, що спливли строки давності. Чоловіку інкримінували фіктивне підприємництво з метою прикриття незаконної діяльності, за попередньою змовою групою осіб. У 2010 році кілька спільників запропонували Чернишову зареєструвати на своє ім’я підприємство, до діяльності якого він у подальшому не мав стосунку. За це чоловіку заплатили 500 гривень. Суд не задовольнив позов ТОВ “Футбольний клуб “Динамо” Київ”, яке вимагало визнати за ним право власності на земельну ділянку на Парковій дорозі у Києві, де розташований дата-центр “Парковий”. Про це повідомляють “Наші гроші”.

Київський апеляційний суд скасував постанову САП про закриття справи щодо брехні в декларації народного депутата від “Народного фронту” Дениса Дзензерського. Рішення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оскаржували заявники – представники АТ “ВТБ банк”.

Правоохоронці затримали двох посадовців Укргазвидобування, які налагодили схему отримання 10% відкату за держзамовлення. Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко. “У рамках справи зафіксовано, що за вересень – грудень начальник механіко-енергетичного департаменту Укргазвидобування В. Микитін та директор з підготовки та транспортування газу О. Гордієнко отримали 16 млн 840 тис грн”. Їх затримали при отриманні чергового траншу в 9 млн гривень. Зловмисники намагалися викинути гроші у вікно. З “Укргазвидобування” звільнили двох співробітників, яких затримали.

Станом на 20 грудня ДБР веде 843 кримінальних провадження. При цьому 180 справ зареєстровано слідчими Держбюро. Більше 600 проваджень ДБР передали за підслідністю, з них 290 відкривали інші правоохоронні органи до початку роботи бюро. “Основна частина – це військові злочини”, – зауважив очільник відомства Роман Труба додавши, що деякі з таких розслідувань розпочаті ще в 2014 році. За словами Труби, кількість слідчих, які розслідують військові злочини, буде збільшена.

Державне бюро розслідувань 11 грудня за результатами двох тендерів замовило ТОВ “Віді юнікомерс” автомобілів спеціалізованого призначення на загальну суму 7,76 млн грн. Про це передають “Наші гроші”.

 

4) Справи НАЗК: «штурм» НАЗК, турецькі вілли Продана та не задекларовані мільйони Гєллєра

НАЗК заявляє, що до його будівлі увірвалася група осіб, яка намагалася примусити НАЗК діяти в їхніх інтересах. 5-6 осіб представилися активістами кількох громадський організацій – “Стоп нелегал”, “Народ проти корупції” тощо. Вони вимагали винести на розгляд засідання НАЗК декларацію нардепа з фракції “БПП” Андрія Павелка. “Вони намагаються втягнути нас у корпоративний конфлікт, до якого НАЗК не має жодного відношення”. Як відомо, активісти вважають, що хоча перевірки НАЗК і показали конфлікт інтересів у діяльності Павелка, проте передавати ці відомості до суду агенція не поспішає. Антикорупційному відомству закидають, що воно навмисно затягує перевірки, щоб справа Павелка не пішла до суду з причини застарілості.

У НАЗК заявили, що чиновники, які отримають на свято подарунок на суму від 1921 гривні, повинні будуть повернути його святому Миколаю назад. “Нагадуємо вам, що вашу безмежну щедрість при виборі подарунка особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняним до них особам варто проявляти лише до близьких осіб”. У НАЗК також нагадали про заборону одержувати подарунки від підлеглих.

На сестру й кума екс-керівника Державної фіскальної служби Мирослава Продана записано дороге житло, зокрема квартира в Києві, будинок під Києвом і дві вілли в турецькому Бодрумі. Журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” знайшли закордонну нерухомість, автомобілі та бізнес Продана, які за версією слідства він оформлював на довірених осіб.

Народний депутат з групи “Відродження” Євгеній Гєллєр не вказав у декларації вартість житлового будинку на тисячу квадратів і квартири в окупованому Донецьку. “Загальна сума недостовірних відомостей, встановлених під час перевірки декларації депутата – 2 452 000 грн”. Відомості про це порушення НАЗК направило до Національного антикорупційного бюро.

Народний депутат Надія Савченко, арештована через підозру в організації теракту, подала електронну декларацію за 2017 рік. Зарплата Савченко за минулий рік становила 230 257 гривень. Ще 84 тисячі заробила її сестра Віра, а пенсія матері склала 25 160 гривень. Нардеп стверджує, що 252 825 гривень витратила на “допомогу громадянам України” та “депутатську діяльність”.

НАЗК внесло припис меру Києва Віталію Кличку. Як повідомили у НАЗК, за результатами планової перевірки було встановлено порушення вимог ст.19 закону “Про запобігання корупції”.  Йдеться про незатвердження антикорупційної програми Київської міської ради на 2017 рік. Окрім того під час перевірки встановлено, що відповідальні посадові особи Київради не повідомили НАЗК про 6 випадків несвоєчасного подання декларацій перед звільненням колишніми посадовцями секретаріату Київради, що є порушенням вимог ст. 49 Закону. НАЗК вимагає провести службове розслідування.

НАЗК виявило ознаки порушення порядку фінансування виборчої кампанії у партії “Батьківщина”. Аналіз звіту партії показав, що до нього були внесені завідомо недостовірні відомості. Зокрема, порушено порядок фінансування виборчої кампанії кандидата або політичної партії (частина 1 статті 159-1 Кримінального кодексу). В агентстві зазначили, що такі самі порушення виявлені у звітах партії ” УКРОП” та “Соціал-демократичної партії”.

 

5) Корупційні схеми та хабарі тижня: нові позови проти Коломойського, сумніви щодо угоди Лазаренка та «будівельний жах» Ірпіні

“ПриватБанк” подав апеляцію на рішення Високого суду Лондона про невідповідність його юрисдикції позову держбанку до екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова і шести пов’язаних із ними компаній. Національний банк подав в Швейцарії судовий позов проти екс-акціонера “Приватбанку” Ігоря Коломойського. Позов подано до Першої інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви на загальну суму 6,64 млрд грн. “Позов подано за місцем проживання екс-акціонера банку з метою стягнення з Ігоря Коломойського заборгованості як з фінансового поручителя перед Національним банком за особистими поруками, наданими у 2016 році за п’ятьма договорами про надання кредитів рефінансування банку”. В НБУ нагадують, що для забезпечення виконання Коломойським взятих на себе зобов’язань за особистими поруками, на початку червня цього року Національний банк подав до українських судів 147 позовів проти нього та пов’язаних з ним 32 компаній – майнових поручителів. “Станом на 18 грудня господарські суди вже ухвалили 20 рішень на користь Національного банку”. Апеляційний суд Високого суду Лондона відхилив апеляційні скарги ПриватБанку і Ігоря Коломойського на різні аспекти застосування всесвітнього арешту активів екс-власників банку. При цьому наказ про всесвітній арешт їхніх активів на 2,6 мільярда доларів залишається у силі.

У США вважають, що екс-прем’єр України Павло Лазаренко затягує переговори з американським Мін’юстом про те, скільки зі своїх арештованих грошей він готовий віддати. Про це стало відомо зі звернення до суду Округу Колумбія, яке є у розпорядженні DW. У своєму зверненні Мін’юст США звинувачує Лазаренка у затягуванні переговорів щодо мирової угоди до виборів президента України у 2019 році.

Фонд гарантування вкладів повідомляє, що колишнього власника банку “Стандарт” оголошено в розшук та отримано дозвіл суду на його затримання. “Шляхом прийняття неправомірних рішень про видачу кредитних коштів на завідомо незаконно відкриті рахунки підконтрольних фіктивних суб’єктів господарювання та за наданими підробленими первинними документами, було ухвалено низку рішень щодо надання банком кредитів у сумі понад 903,8 млн грн підконтрольним суб’єктам господарювання з ознаками фіктивності”.

Держаудитслужба знайшла фінансові порушення у роботі Ізмаїльського морського торговельного порту на понад 90 мільйонів гривень. Про це стало відомо з аудиторського звіту служби, передає “Слідство.Інфо”.

Антимонопольний комітет визнав дії державного підприємства “Укрспирт” зловживанням монопольним становищем та наклав на підприємство штраф у розмірі 33 мільйони гривень. “АМКУ прийнято рішення про визнання в діях ДП “Укрспирт” порушення у вигляді зловживання монопольним становищем через встановлення дискримінаційних умов продажу своєї продукції”.

Уряд офіційно звернувся до НКРЕКП з проханням провести перевірки усіх облгазів на дотримання законодавства. Про це повідомив прем’єр-міністр Вололимир Гройсман. “Це монопольна історія. З монополістами треба діяти жорстко, щоб вони не виходили за межі здорового глузду і закону. Усі, хто надає людям послуги, мають поважати цих людей”. “Ніяких попередніх нарахувань та донарахувань від монополістів у платіжках за тепло бути не може. Їх оплачувати не потрібно, і вони не мають впливу на субсидії”.

Поки не буде результатів експертиз у кримінальній справі про розкрадання коштів в армії, зокрема під час керівництва Міноборони Анатолієм Гриценком, законних підстав, говорити про будь-які ознаки злочину, немає. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в інтерв’ю.

Працівників Дніпровського загону воєнізованої охорони філії “Придніпровська залізниця” АТ “Укрзалізниця” викрили на розкраданні майна і систематичному отриманні хабарів. “Посадовці загону спільно з представниками місцевого криміналітету організували механізм викрадення вантажів, зокрема металу, вугілля, паливо-мастильних матеріалів з вагонів, які проходять через залізничні станції Запорізької області”. “Співробітники СБУ задокументували факт вимагання одним із керівників воєнізованої охорони 400 тисяч гривень».

Депутати Ірпінської міської ради проголосували за генплан, який збільшує дозволені під висотну забудову землі у кілька разів. “29 із 36 депутатів проголосували без обговорення за оновлений Генеральний план”. Після засідання депутати міської ради, виконувачка обов’язків міського голови Анастасія Попсуй та їх прихильники втекли від активістів через запасний вихід. Повідомляється, що документ легалізовує багатоповерхівки та забудову зеленої зони. Через прийнятий документ під будівлю прийшли місцеві мешканці і оголосили протест. На думку активістів, влада не провела загальноміські громадські слухання стосовно цього документу, а замінила їх фейковими зборами за рахунок адмінресурсу та тітушок. Активісти вимагають від місцевої влади припинити знищувати ліси навколо міста, а також заборонити висотну забудову в кварталах, визначених для індивідуальної забудови. Протестуючі обіцяють звернутися до суду через таке рішення. Їх не пускали до приміщення міськради. Зокрема, проїзд до міської ради перегородили автівкою, а двері будівлі зсередини заблокували невідомі особи. Щоб потрапити всередину, їм довелося виламати заблоковані двері. У залі міськради відбулась штовханина, проте невідомим особам все таки вдалося відтіснити протестуючих. На думку активістів, депутатів “захищали” групи чоловіків спортивної статури – “тітушки”. Серед них впізнали голову муніципальної варти міста.

Правоохоронці викрили факт вимагання 500 тисяч гривень та 2 300 доларів США хабара посадовцем об’єднаної територіальної громади на Київщині. Про це інформує прес-центр Нацполіції. Слідство встановило, що заступник голови сільської ради вимагав гроші від директора одного з ТЗоВ за сприяння у передачі в оренду земельної ділянки площею 5 га.

 

ТОП складено за матеріалами http://www.pravda.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *