ТОП-5 антикорупційних подій Львівщини (17-30 грудня 2018 року)

ТОП Львівщини

Представляємо Вам новий огляд ТОП-5 антикорупційних подій Львівщини (17-30 грудня 2018 року):

 

1) Перемоги Антикорупційного Форуму Львівщини у 2018 році

Львівська міська рада. Створений унікальний Сектор запобігання корупції за голладським зразком. Робоча група при міській раді затвердила проект Антикорупційної стратегії Львова. Інша робоча група затвердила проект Етичного кодексу ЛМР. Виконавчий комітет ЛМР затвердив реформістські напрацювання робочої групи щодо вдосконалення е-черги в дитячі садочки у Львові.

Львівська обласна рада. Комісія з оцінки корупційних ризиків ЛОР підтримала більшість пропозицій Антикорупційного Форуму, що стане основою майбутньої і однієї з найпрогресивніших в країні антикорупційної програми ЛОР.

Львівська обласна державна адміністрація. Погодили прогресивний текст вже другої антикорупційної програми Львівської ОДА та провели публічний звіт про її виконання. Створено посаду та призначено бізнес-омбудсмана Львівської області, що встиг дати результат у вигляді меморандуму з «Львівобленерго».

Стратегія Форуму – вдосконалена і повна «карта реформ».

Протидія. Триває розслідування ініційованих нами кримінальних проваджень та понад 30 перевірок е-декларацій. Не оминули ми увагою і конкурс до Антикорупційного суду та передали досьє на “львівських”.

Зовнішні взаємодії. Ми стали частинами коаліцій UPLAN Центру політико-правових реформ та Коаліції на захист громадянського суспільства. Поглибили комунікацію з партнерами. Взяли участь у понад 100 телевізійних ефірах. Опублікували сотні аналітичних матеріалів.

 

2) Реформа е-черги в ДНЗ міста Львова: Виконавчий комітет ЛМР затвердив напрацювання Робочої групи Антикорупційного Форуму та партнерів

Ще один наш проект, що дійшов до логічного завершення – це вдосконалення системи електронної реєстрації дітей в ДНЗ міста Львова.

Ця історія тягнулась ще з квітня 2018 року, коли представники Антикорупційного Форуму Львівщини та Всеукраїнського антикорупційного центру з активістом Маркіяном Гриновцем почали працювати на конструктив.

При Управлінні освіти ЛМР була створена Робоча група, що провела більше 10 засідань. До Груп увійшли представники Антикорупційного Форуму, Всеукраїнського Антикорупційного центру, представники різних структурних підрозділів ЛМР, депутатського корпусу ЛМР та розробник системи. В ході тривалих і складних дискусій вона затвердила нову редакцію Положення про е-чергу у Львові та е-пропозиції щодо її технічного вдосконалення. 21 грудня 2018 року рішенням Виконавчого комітету ЛМР внесено зміни до Положення та Правил зарахування дітей до дитячих садочків м. Львова.

Шлях був довгий. Спочатку запис на зустріч з профільним заступником міського голови, зустріч з головою управління освіти, робоча група, двоє громадських слухань та одні публічні консультації. І лише тоді результат. Відкриття е-черги, структурна реформа адміністрування та контролю. Усі ці зміни в сукупності ліквідують більшість корупційних ризиків у системі.

 

3) Комісія з оцінки корупційних ризиків Львівської обласної ради підтримала більшість пропозицій Антикорупційного Форуму

Раніше ми вже повідомляли, що на Регламентній комісії Львівської обласної ради було прийнято рішення про включення нашого представника Олексія Роговика до складу Комісії з оцінки корупційних ризиків Львівської обласної радиНа першому засіданні цієї Комісії був затверджений робочий графік та план ідентифікації корупційних ризиків у Львівській обласній раді, а Антикорупційний Форум Львівщини подав ідентифікацію 27 ризиків та 80 пропозицій.

Вже на наступній зустрічі Комісії з оцінки корупційних ризиків Львівської обласної ради був затверджений Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Львівської обласної ради та два додатки до нього. Цей Звіт і закріпив прийняті від Антикорупційного Форуму пропозиції.

 

4) Хабарі, корупційні схеми та е-декларації Львівщини: початок роботи ДБР, тиск на редакцію Zaxid.net та можливе подання на Дубневича

У суботу, 22 грудня, розпочало роботу Територіальне управління Державного бюро розслідувань. Про це повідомляє ЛОДА.

У Львівську мерію прибули 60 представників Держаудитслужби, які мають кілька місяців перевіряти всю фінансову діяльність з 2014 по 2018 рік.

Члени кількох відомих і пов’язаних між собою громадських угруповань пікетували редакцію ZAXID.NET у п’ятницю, 21 грудня. Близько сотні пікетувальників запалили димові шашки перед будинком, у якому розташована наша редакція і намагалися прорватися всередину. Пікетувальники скандували «Ганьба!» і вимагали вибачень за публікації ZAXID.NET про діяльність «Розвитку громади». Загалом уся акція тривала близько 15 хвилин, після чого її учасники розійшлися. Серед учасників пікету були й фігуранти нещодавніх публікацій ZAXID.NET, які стосуються спроб захоплення громадських земель під виглядом безкоштовної роздачі учасникам АТО”. У своєму матеріалі видання нагадує про найгучніші скандали: кооператив «Озеро» у Наварії, землі біля Солонки, розширення комплексу “Едем Резорт”, “Скнилівська комедія” навколо аеропорту.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір 14 січня передати Генеральному прокурору Юрію Луценку подання про зняття недоторканності з депутата Верховної Ради Ярослава Дубневича (фракція «Блок Петра Порошенка») для внесення в парламент. Про це «Українським Новинам» повідомило джерело в Генеральній прокуратурі.

Восьмий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення про знесення багатоповерхівки на вул. Личаківській, 259. Це остаточне рішення, яке набирає законну силу і підлягає до виконання, розповів у коментарі Tvoemisto.tv керівник юридичного відділу Інспекції ДАБК у Львові Святослав Кіндратів. Міська інспекція ДАБК набула повноважень у 2016 році, і з того часу ми займаємось цим самочинно збудованим об’єктом. Спочатку подали позов у Личаківський районний суд Львова. У 2017 році суд постановив знести будівлю — задовольнив наш позов повністю. Але «Лідер-Моноліт» оскаржив це рішення в обласному апеляційному суді, потім справу розглядав Верховний суд, потім Восьмий апеляційний суд, що ухвалив остаточне рішення. У принципі, воно може бути оскаржене в касаційній інстанції, але це рішення вже набирає законну силу і підлягає до виконання.

Під час проведення заходів щодо недопущення розкрадання бюджетних коштів працівники управління захисту економіки у Львівській області Національної поліції задокументували протиправну діяльність сільського голови Городоцького району. За перерахування коштів з місцевого бюджету за проведені роботи останній вимагав 10% «відкату» від загальної суми договору.

Галицький райсуд Львова засудив до 9 років позбавлення волі екс-керівницю відділу одного з банків за привласнення коштів клієнтів даного банку. Внаслідок маніпуляцій жінка підробила заяви від імені понад 20 вкладників на видачу готівки – 1,2 млн 183 тис. доларів та 51 тис. євро – отримала їх у касі банку та привласнила.

Депутати Мурованської сільської ради ОТГ проголосували за виділення голові Мурованської ОТГ Зіновію Петруху щомісячної премії у розмірі 600 відсотків від посадового окладу, що може становити 45 тис. грн щомісячно.

Відкрито кримінальні провадження щодо неіснуючого об’єкту у Трускавці.

Дискусія «Провокація хабара: законний метод для правоохоронців чи сумнівний інструмент тиску?» відбулася у Львові з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією. Адвокати під час цієї зустрічі розповіли про випадки, коли, за їхніми словами, людей підставляють, використовуючи агентів і підкидаючи гроші або «вмовляючи» прийняти винагороду, щоб звинуватити в одержанні хабара. З іншого боку, представники правоохоронних органів констатували, що підозрювані часто заявляють про «провокацію хабара», аби відбілити себе і вийти сухими з води.

На хабарі затримали в.о. голови Турківського районного суду Луку Кріля. Під час затримання судді начебто стало погано і його в наручниках повезли до лікарні на обстеження. Серйозних проблем зі здоров’ям медики не виявили. Зазначається, що суддя вимагав тисячу євро від водія, якого в листопаді зупинили п’яним за кермом зупинила патрульні. Служитель Феміди обіцяв допомогти уникнути покарання.

«Львівелектротранс» ігнорує рішення суду та продовжує приховувати інформацію про кошти та майно підприємства.

 

5) Державні закупівлі на Львівщині: ініціатива депутатів проти прозорості закупівель, дорога сцена на гроші ЄС та «розпил» закупівель на Львівщині екс-регіоналами

В інтерв’ю Syla.news Голова правління Центру громадського моніторингу та досліджень Мирослав Сімка розповів про найрезонансніші випадки виявлення ймовірно корупційних дій чиновників та організацій, що фіксувала його організація протягом 2017-2018 років.

Депутати Львівської міської ради Андрій Карбовник та Остап Доскіч пропонують збільшити пороги проведення закупівель на роботи в Prozorro з 500 тис. грн до 1 млн грн. Відповідний проект ухвали опублікували на порталі депутатів ЛМР. Крім того, депутати ЛМР ініціюють такі зміни в той час, коли в Україні навпаки готують новий законопроект про «узаконення допорогових» закупівель, тобто обов’язкове проведення конкурсних торгів від 50 тис. грн. ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» закликає депутатів Львівської міської ради не голосувати за положення, яке підготували Андрій Карбовник та Остап Доскіч. Натомість, Центр пропонує знизити існуючий поріг на роботи від 500 тис. грн до 200 тис. грн. Це дозволить отримати економію від проведення конкурсів близько 15 млн грн на рік!

Для популяризації Карпат у Львові за кошти ЄС купили сцену втричі дорожчу, аніж вона коштує насправді.

Академія сухопутних військ віддала 4 млн грн новоствореному підприємцю, який позмагався з давнім «розпильщиком».

«Регіонали» з одного села розпиляли 36 мільйонів на будівництво амбулаторій на Львівщині.

Дві фірми з Червонограда «розпиляли» тендер на будівництво амбулаторії в селищі Краковець за понад 11 млн грн.

Підприємець, який орендує авто у свого конкурента, отримав двомільйонне замовлення від Яворівської РДА.

 

ТОП складено за матеріалами http://zik.ua/, http://zaxid.net/, https://varianty.lviv.ua/, http://lviv.nashigroshi.org/, http://www.gmd.center/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *