Заява Антикорупційного Форуму з приводу конкурсів до Вищого антикорупційного суду та Верховного суду України

Webp.net-resizeimage

Наша коаліція продовжує уважно стежити за конкурсами до ключових судових установ держави, перевіряти е-декларації кандидатів від Львівщини та надавати інформацію профільним ГО та конкурсним органам задля відсіювання сумнівних кандидатів. У цьому матеріалі ми хочемо відзначити успіхи на цьому шляху, а також позначити додаткові сумнівні моменти щодо деяких кандидатів.

 

Вищий антикорупційний суд

До стадії оцінювання кандидатів Громадською радою міжнародних експертів дійшло лише 6 кандидатів від Львівської області. У матеріалах «Запитання е-декларантам Львівщини 2018: кандидати в судді Вищого антикорупційного суду» (частина 1 та частина 2) ми позначили сумнівні моменти у е-деклараціях кандидатів та передали цю інформацію Transparency International Ukraine, Чесно.Фільтруй суд, колегам з Громадської ради доброчесності.

За підсумками спільних засідань Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів з конкурсу до Вищого антикорупційного суду вибули 42 сумнівні кандидати, зокрема, і 3 кандидатів від Львівщини. Мова про Коса Ігора Богдановича, а також кандидатів інформацію про сумнів в доброчесності яких передав і Антикорупційний Форум, а саме Головатого Романа Ярославовича та Юркевича Юрія Миколайовича. Ми вітаємо і підтримуємо ці важливі рішення Громадської ради міжнародних експертів, що підвищують шанси на незалежний Антикорупційний суд.

Поруч з тим, ми відзначаємо, що Громадською радою міжнародних експертів не були поставлені під сумнів інші кандидати, щодо яких були сумніви в Антикорупційного Форуму Львівщини та профільних ГО, а тому ми звертаємо увагу на ці сумніви Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Мова про кандидатів Цікало Володимира Ігоровича та Павлишина Олега Федоровича.

 

Верховний суд України

На чинній стадії конкурсу до Верховного суду України продовжують участь 17 кандидатів від Львівщини. У про файлах проекту «Чесно.Фільтруй суд» видно, що ними вже поставлені під сумнів і має місце заклик «Вищу кваліфікаційну комісію суддів не обирати до найвищої судової інстанції претендентів із сумнівною репутацією» щодо таких 4 кандидатів, зокрема, Іщук Лариса Петрівна, Крупник Роман Володимирович, Оприск Лілія Євгенівна, Хобор Романа Богданівна.

У свою чергу, Антикорупційний Форум Львівщини позначає свою позицію з приводу е-декларацій кандидатів та позначає наступні питання-сумніви:

 

Оприск Лілія Євгенівна

Чи можете Ви підтвердити сімейними доходами (що складають  642000 гривень у 2017 році):

Наявність 870 кв.м. нерухомості вартістю 3,087 мільйони гривень?

Наявність 0,43 га земельних ділянок з яких 0,38 га вартістю 197000 гривень?

Наявність транспортних засобів CITROEN BERLINGO 2006, SUBARU FORESTER 2005, VOLVO XC70 2007 (останній 2016 року набуття без зазначення вартості, що є підставою для повної перевірки е-декларації) та OPEL VECTRA 2008 (вартістю 98000 гривень) ?

Батько е-декларанта не надав інформацію щодо розміру власної пенсії, що є підставою для повної перевірки е-декларації.

Наявність грошових активів обсягом 340000 доларів США, 500 євро та 11000 гривень, що еквівалентно 9,547 мільйони гривень?

Батьки е-декларанта не надали інформацію про власні грошові активи, що є підставою для повної перевірки е-декларації.

 

Балух Роман Володимирович

У е-декларації, що подана у рамках конкурсу задекларований транспортний засіб Opel Omega 2.0i 1998 (2003 року набуття). У е-декларації за вересень 2018 року цей автомобіль не був задекларований? 

 

Білак Мирослава Вікторівна

Член сім’ї не надав інформацію щодо співвласника двох земельних ділянок площею 0,59 та 2,73 га загальною вартістю 103000 гривень, що є підставою для повної перевірки е-декларації.

Член сім’ї не надав інформацію про площу садового (дачного) будинку у формі незавершеного будівництва, що є підставою для повної перевірки е-декларації.

 

Горпинюк Ігор Євгенович

0,31 га земельних ділянок з яких 0,06 га 2016 року набуття без зазначення вартості, що є підставою для повної перевірки е-декларації.

 

Хобор Романа Богданівна

Транспортннй засіб Renault Sandero 2015 року набуття задекларований без зазначення вартості, що є підставою для повної перевірки е-декларації.

 

Таким чином, ми звертаємось до Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо потенційності сумнівності щодо доброчесності таких кандидатів як Оприск Лілія Євгенівна, Балух Роман Володимирович, Білак Мирослава Вікторівна, Горпинюк Ігор Євгенович, Хобор Романа Богданівна.

 

До е-декларацій таких кандидатів як Винар Любомир Вікторович, Гінда Оксана Миколаївна, Іщук Лариса Петрівна, Качур Роксолана Петрівна, Коморний Олександр Ігорович, Крук Богдан Михайлович, Крупник Роман Володимирович, Манюк Петро Теодорович, Радченко Віталій Євгенович, Рибачук Андрій Іванович, Шинкар Тетяна Ігорівна в нас не виникло запитань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *