Представники Антикорупційного Форуму Львівщини зустрілись з співробітниками регіонального представництва Омбудсмана України у Львівській області

3

фото: http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/pr/5318-tq-vidkrite-zvernennya-u-zvyazku-z-porushennyam-prav-lyudini-pri-likvidat/

 

Представники Антикорупційного Форуму Львівщини зустрілись з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тетяною Панасенко та Регіональним представником Уповноваженого Русланом Клапчуком.

 

Серед питань для обговорення нами були представлені такі теми:

Контроль за дотриманням ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, зокрема, часті порушення Закону органами ЛОДА та ЛМР – ненадання відповідей, необгрунтовані відмови, неповна інформація, порушення строків; те, що за результатами моніторингу ЦЕДЕМ за методологією офісу Уповноваженого – місцеві органи влади серед аутсайдерів сза рівнем доступу до інформації.

Контроль за дотриманням ЗУ “Про звернення громадян”, зокрема, часті порушення закону органами ЛОДА та ЛМР – відсутність належного розгляду звернення, поверхневі відповіді;

Контроль за дотриманням захисту персональних даних. Яскравим прикладом є проблема захисту персональних даних близько 15 000 заявок у е-черзі до ЗДО міста Львова, що включають дані батьків та дітей; відсутність реагування на звернення з даного приводу зі сторони офісу Уповноваженого.

Діяльність представництва Уповноваженого у Львові. Серед проблем: 1) низька частка розглядів звернень про порушення, розгляд яких входить до компетенції офісу Уповноваженого; 2) відсутність інформування про розгляд звернень, окрім як стандартна відповідь про відкриття провадження; 3) нечітке поняття строків розгляду звернень про порушення, яке приводить до частого уникнення відповідальності порушниками; 4) відсутність контролю дотримання законних вимог Уповноваженого на прикладі вимоги надання інформації про обробку персональних даних у е-черзі до садочків Львова.

 

За підсумками зустрічі досягли домовленостей про проведення спільних інформаційно-просвітницьких заходів з органами місцевої влади задля уникнення негативних практик та порушення законодавства України щодо доступу до публічної інформації, звернення громадян та захисту персональних даних. Такі заходи, перш за все, проводити з відповідальними за ці питання в органах-розпорядниках інформації, а також в структурних підрозділах місцевих органів влади, щодо яких є найбільші зауваження та звернення на предмет недотримання законодавства. Також обговорили проведення спільних публічних дискусій задля обговорення проблематики, що є в компетенції Уповноваженого, з громадськими організаціями та експертами. Домовились інтенсифікувати та тестувати розгляд звернень до Уповноваженого щодо порушень і зловживань, що мають місце зі сторони органів влади у Львівській області. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *