Слабкий і не дієвий – координатор Форуму про Реєстр корупціонерів (коментар для WestNews)

234

фото: https://mind.ua/news/20193455-nazk-stvorilo-i-zapustilo-reestr-korupcioneriv

 

Координатор Форуму Oleksii Rohovyk прокоментував для WestNewsта Oleg Galiv проблеми запуску та закритості «єдиного реєстру корупціонерів» від НАЗК.

«Дієвість цього інструмента залежить насамперед від того, наскільки відкритою і доступною буде інформація, яка є і буде у цьому Реєстрі. Якщо Реєстр, як це нині пише сайт НАЗК, буде закритий для публічного доступу, тобто для журналістів, громадських активістів, усіх інших зацікавлених осіб, то це буде низька дієвість. Адже не можна буде на основі цього Реєстру ні готувати розслідування, ні перевіряти інформацію, ні робити якісь цікаві інші матеріали та статті.

Тобто, нині фізична особа може  взяти інформацію з реєстру суто щодо себе. Тобто особа може тільки перевірити, чи фігурує вона в якомусь рішенні суду –  чи не притягалися до якоїсь відповідальності за корупцію. Це зручно конкретно для особи, але з погляду інтересів суспільства – це дуже незначний крок вперед. У нас попередній реєстр був публічний, там можна було подивитися, кого, за якою статтею, за що було притягнуто до відповідальності».

Воднораз Олексій Роговик додав: «Щодо юридичних осіб є певне спрощення. А саме для тих юридичних осіб, які раніше отримували запити із реєстру Міністерства юстиції для участі у закупівлях. Відповідно, вони тепер автоматично цей запит собі згенерують безплатно, це буде певне покращення для них. Але, знову ж таки, для якоїсь антикорупційної діяльності, якогось викриття цей інструмент в такому вигляді, як він є тепер, буде дуже слабким і недієвим», – певен експерт.

Експерт наголосив, що в Україні діють реєстри різних інстанцій та різного типу, при цьому функціонують вони далеко не ідеально. Отож,  про роботу Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, судити зарано.

«У нас з різними реєстрами різна ситуація. Ну, наприклад, є Державний реєстр нерухомого майна. У ньому нема інформації про всю нерухомість, яку мають люди. Тому що реєстратори кажуть: «У нас до 2013-го року багато що не оцифровано, а саме не оцифровані різні документи, які нині зберігаються в архівах БТІ та в інших органах».

Оригінал публікації: http://westnews.info/news/slabkii-i-ne-diyevii-ekspert-pro-reyestr-korupcioneriv.html?fbclid=IwAR20JKaSLTc_ukUcFoUU63wd2RhFxew7n_GCJvHF6xdkEWRFs0Pt4DLMn90

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *