ТОП-5 антикорупційних подій тижня (9-15 січня 2017 року)

 

Представляємо Вам новий огляд ТОП-5 антикорупційних подій тижня (9-15 січня 2017 року):

 

new-piktochart_172_2c229b3117e9d9256a55eeda4357ce84751740341) Електронні декларації та недекларована корупція

У п’ятницю, 13 січня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нарешті домовилися обмінюватися інформацією, підписавши відповідний меморандум про співпрацю.

У Національного агентства з питань запобігання корупції готовий проект повної перевірки електронних декларацій, але пропозиції громадськості ще врахують. Саму перевірку передбачено проводити упродовж 180 днів з дня виявлення підстав. У разі необхідності можливо продовжити цей термін не більш як на 180 днів, розповів Радецький. Він додав, що можливе також призупинення – і потім поновлення перевірки, але без порушення строку 180 днів. Радецький розповів, що розробляють технічні умови запуску автоматичної перевірки

Електронні декларації про доходи за 2015 рік не подали 872 чиновники, ще 57 – не подали декларацій 2015 року перед своїм звільненням.

У Національному агентстві із запобігання корупції заявляють, що перевірка декларації президента Петра Порошенка на предмет конфлікту інтересів за заявою колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна буде проведена після повної перевірки суб’єкта декларування. «Як повідомила керівник Національного агентства протидії корупції Корчак, щодо Порошенка розпочато антикорупційну перевірку. Справа в тому, що Порошенко приховав у своїй декларації конфлікт інтересів у війні з Росією» – заявив Кузьмін.

Національне антикорупційне бюро зареєструвало ще одне кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення народним депутатом. Загалом детективи Бюро зареєстрували 22 кримінальних провадження за результатами аналізу відомостей, наведених у е-деклараціях, які стосуються дій 21 особи: 6 народних депутатів, 11 суддів, 2 голів районних державних адміністрацій, 1 заступника обласної ради, 1 керівника центрального органу виконавчої влади.

Генеральна прокуратура ініціювала перевірку щодо 29 народних депутатів за фактом невідповідності між задекларованими коштами та офіційними доходами. Так, один із народних обранців у 2001-2016 роках офіційно отримав 600 тис грн. доходу. Втім, за даними електронної декларації, за 2015 рік йому належить майже 22 мільйони гривень.

Депутат Верховної Ради від “БПП” Руслан Демчак заявляє, що Генпрокуратура і ДФС перевірили правдивість даних у його електронній декларації.

Родина секретаря Ради національної безпеки та оборони Олександра Турчинова у 2016 році придбала розкішні маєтки під Києвом. Про це йдеться у сюжеті “Слідство Інфо”. Журналісти знайшли маєток у селищі Білогородка Київської області площею понад 1 тис кв.м., з прилеглою територією близько півгектара, обслуговуючим персоналом і охороною.

 

2) Антикорупційні справи НАБУ: банківська корупція в центрі уваги

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявляє, що НАБУ розслідує кримінальне провадження щодо низки банків про виведення коштів рефінансування за кордон.

Національне антикорупційне бюро зареєструвало кримінальне провадження щодо можливих порушень посадовцями НБУ і Фонду гарантування вкладів фізосіб при оцінці активів ліквідованих банків. Про це свідчить лист голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького на адресу народного депутата від “Батьківщини” Сергія Соболєва.

НАБУ отримало доступ до документів з можливістю вилучення, щодо продажу облігацій колишнім банком Артема Пшонки, які в підсумку викупила компанія з групи ICU, співвласником якої була Валерія Гонтарева. Таке рішення 27 грудня ухвалив Солом’янський суд Києва.

Національне антикорупційне бюро готується найближчим часом винести остаточне рішення у кримінальному провадженні, де фігурує колишній народний депутат фракції “Народний фронт” Микола Мартиненко.

Дмитро Руденко рекомендований конкурсною комісією до призначенняна посаду глави Одеського теруправління НАБУ. Щодо Руденка та низки інших співробітників міліції у попередній періоди було відкрито кримінальне провадження за статтею про перевищення службових повноважень.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська просить Конституційний Суд визнати неконституційними повноваження правоохоронців, зокрема співробітників Національного антикорупційного бюро, затримувати підозрюваних у разі загрози їх втечі.
3) Неоднозначна антикорупційна діяльність САП

САП на чолі із Назаром Холодницьким гальмує судовий розгляд справи щодо “Запорізького титано-магнієвого комбінату” (ЗТМК). Про це у своєму блозі на “Українській правді” пише голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Суд відмовив в позовах САП щодо визнання недійсними спецдозволів на видобуток природного газу ПАТ “Техноресурс” та ТОВ “Парі”.

Депутат з групи “Воля Народу” Олександр Онищенко не надав слідству жодних доказів щодо підкупу народних депутатів під час відео-допиту 22 грудня. Про це в інтерв’ю “Українській правді” заявив керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір почати процес заочного засудження судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса на наступному тижні.
4) Суддівська корупція в Україні

Суддя Господарського суду Києва Любомир Головатюк вимагав 16 000 доларів США за вирок на користь позивача. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган. “За вказані грошові кошти представник “феміди” обіцяв посприяти у вирішенні ним питання щодо винесення суддями Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України судових рішень на користь позивача”, – зазначила вона.

Вища рада юстиції відсторонила суддю Вищого господарського суду Артура Ємельянова від виконання обов’язків строком на 2 місяці. Як з’ясувала програма “Наші гроші. Досудилися”, в тексті підозри стверджується, що Ємельянов вимагав від підлеглих суддів прийняття потрібних рішень у низці господарських справ.

 

5) Інші корупційні схеми України: Нацгвардія, ДФС та залізниця

Нардеп Андрій Білецький заявив про покривання керівництвом Нацгвардії офіцерів-сепаратистів, корупційну складову у НГ та систематичне знищення добровольчих батальйонів, яке проводить керівництво Національної гвардії. Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що заяви нардепа Андрія Білецького щодо Нацгвардії будуть перевірені “ретельно, безпристрасно і за законом”.

Начальника полігона однієї з військових частин, що дислокується на Волині, затримала за хабарництво Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою та поліцією. Правоохоронці затримали здирника на робочому місці під час одержання чергової частини хабара у розмірі 10 тисяч гривень.

Глава Державної фіскальної служби Роман Насіров допомогає в ухиленні від сплати податків свому тестю Олександру Глімбовському. Про це заявив колишній глава Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі. За його словами, компанія-прокладка, всі рахунки якої заблоковано через несплату боргів, відкриває рахунок в банку і просто не реєструє його у Державній податковій службі. Мова про 177 млн. грн..

Податкова викрила посадових осіб однієї з залізниць, які ухилилися від сплати майже 107 мільйонів гривень податків. “Встановлено, що керівники однієї з державних залізниць провели ряд тендерних закупівель послуг з прибирання та охорони, придбання запчастин для локомотивів і вагонів, а також обчислювальних машин і запчастин до них”, – пише він. Переможцями зазначених тендерів був визнаний ряд компаній, які, як показала перевірка, виявилися фіктивними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *