Актуальне на порядку денному Антикорупційного Форуму (26 січня 2017 року)

афл 2
Перевірка електронних декларацій від Львівщини

Ми розпочали активну перевірку та інформаційну кампанію «Запитання електронним декларантам Львівщини». На сьогодні командою Антикорупційного Форуму перевірено вже 20 електронних декларацій чиновників міста та області, а також взято на перевірку ще 24 електронні декларації посадовців місцевої влади та народних депутатів від регіону.

Для більшої зручності з ознайомленням результатів наших перевірок в процесі розробки загальна інтерактивна таблиця перевірок.

За результатами перевірок декларацій ми звертатимемось до Міністерства Юстиції щодо належної роботи державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також до НАЗК та НАБУ щодо можливого вчинення декларантами кримінальних правопорушень за ст. 368-2 ККУ «Незаконне збагачення».

Також ми закликаємо громадськість Львівщини пропонувати чиновників для включення їх до переліку наших перевірок, або долучатись до перевірок.

Розробка антикорупційних законопроектів

Спільнота Форуму на даний момент працює в 9 напрямах розробки проектів законодавчих змін з метою системної протидії корупції в регіоні. По трьом з них в нас фактично готові пропозиції актів щодо: а) механізму індивідуальної відповідальності чиновника за неправомірні рішення та акти, б) створення інституту регіонального бізнес-омбудсмана, в) посилення відкритості та доступу до постійних комісій органів місцевої влади.

Також ми продовжуємо працювати над розробкою регіонального акту щодо врегулювання та пришвидшення надання адміністративних послуг.

Перспективи антикорупційної взаємодії з ЛОДА

Ми продовжуємо робити спроби з налагодження ефективної взаємодії з органами місцевої влади. В найближчий час очікується презентація оновлених антикорупційних документів Форуму (Стратегії) та ЛОДА (обласної антикорупційної програми). Значна кількість пропозицій Антикорупційного Форуму була врахована у документі для області.

Наша спільнота також підготувала низку пропозицій з подолання корупції у освіті і з ними в найближчий час ми будемо звертатись до керівництва освітнього департаменту ЛОДА. Мова йде як локальні нормативні рішення (щодо фінансової відкритості), так і про конкретні проблеми з виконанням тендерів в системі освіти, постачання закладів освіти та ін.

Нагадуємо про те, що наша діяльність є відкритою для участі представників громадськості, організацій чи будь-яких інших структур, що хотіли б стати партнерами Форуму та реалізації спільних цілей.

А для повідомлення про випадки корупції на Львівщині Ви можете скористатись спеціальною опцією на нашому сайті, або звернутись до Центру юридичної підтримки антикорупційних справ нашої спільноти.   

Ви можете підтримати діяльність Антикорупційного Форум Львівщини фінансово опцією “donate” на нашому сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *