Актуальне на порядку денному Антикорупційного Форуму (2 лютого 2017 року)

збори 

Перевірка електронних та паперових декларацій від Львівщини

Триває інформаційна кампанія «Запитання електронним декларантам Львівщини» в процесі якої вже опублікована інформація про статки 8 місцевих чиновників. Ми раді, що на один з наших матеріалів була надана офіційна відповідь від Департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА. Ми продовжуємо приймати пропозиції з приводу кандидатур для перевірок (наприклад, вже запропоновані громадськістю брати Дубневичі).

Попередній аналіз перевірених декларацій дозволяє стверджувати, що у приблизно 50% випадків є достатньо підстав для оформлення відповідних заяв до антикорупційних органів (НАЗК та НАБУ).

Окрім електронних декларацій Антикорупційний Форум Львівщини працює над перевіркою паперових декларацій. На наші запити про доступ до публічної інформації про відомості з декларацій отримуємо як позитивні відповіді, так і, на нашу думку, необґрунтовані відмови (до прикладу, від директорів комунальних підприємств «Львівводоканал» та «Личаківський цвинтар»).

 

Антикорупційні напрацювання для сфери освіти

Освітня група Форуму підготувала низку документів, які готова обговорювати з органами місцевої влади на предмет їх втілення на практиці. Мова йде про документи на додаток до освітнього розділу у Антикорупційній Стратегії Форуму та врахованих положень у обласній антикорупційній програмі (зокрема, щодо впровадження електронних інструментів в процесі найму працівників, стандартизації фінансових процедур, звітності закладів освіти).

Ми вважаємо, що також вартими уваги є питання формування реєстрів обліку дітей та порядків влаштування дітей в навчальні заклади; незалежних перевірок тендерів, бюджетного фінансування та експертних перевірок закладів освіти; розміщення інформації щодо діяльності навчальних закладів; моніторингу надання енергетичних послуг та послуг з харчування для закладів освіти; взаємодії з батьками (як для проведення опитувань, так і пропонування інструменту благодійних фондів у системі освіти); проблем в процесі надання «платних послуг» у системі освіти; популяризації чесних освітян та ін.

 

Розробка антикорупційних нормативних актів

Для ефективнішого регулювання адміністративних послуг ми досліджуємо які з 400 існуючих послуг на місцевому рівні містять вищі корупційні ризики, зокрема,через штучні ускладнення та відтягування їх надання для населення. З цього питання ми звертаємось до громади і просимо писати нам з приводу того, які послуги Ви вважаєте корупційними, з якими послугами виникали труднощі.

Щодо іншого проекту, то ми встановили контакт з центральним офісом бізнес-омбудсмана України. Офісу передали лист щодо пропозиції створення інституту регіональних бізнес-омбудсманів та повідомили про те, що за підтримки ідеї, можемо запропонувати розроблене спеціальне положення.

Антикорупційний Форум вважає важливим наявність на державному рівні механізму матеріального стимулювання викривачів корупції. Мова йде про одну з ідей законопроекту 4038а про стимулювання викривачів сумою у 10% від повернутих до бюджетів корупційних коштів. До прийняття законопроекту актуальним залишається створення регіональних версій таких стимулів.

А для повідомлення про випадки корупції на Львівщині Ви можете скористатись спеціальною опцією на нашому сайті, або звернутись до Центру юридичної підтримки антикорупційних справ нашої спільноти.   

Ви можете підтримати діяльність Антикорупційного Форум Львівщини фінансово опцією “donate” на нашому сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *