Відбулася лекція «Застосування антикорупційних та люстраційних інструментів в Україні»

У суботу, 16 липня, з ініціативи Координаційної ради Антикорупційного форуму відбулася лекція «Застосування антикорупційних та люстраційних інструментів в Україні». Одним із спікерів тренінгу був голова Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

Він наголосив, що боротьба з корупцією в Україні вимагає кількох рівнів роботи, зокрема на політичному рівні, на рівні роботи суспільних ініціатив та роботи конкретного громадянина.

На його думку, для України існує 9 рішень для перемоги над корупцією: кожному особисто відмовитися від корупції, зробити прозорими всю власність, дії посадовців та витрати платників податків, набрати наново суддів і прокурорів, прибрати державу з громад і бізнесу та знизити податки.

У роботі над цими рішеннями Комітет з питань запобігання і протидії корупції провів у Парламент Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Це стало їхнім основним досягненням і дозволило журналістам-розслідувачам зосередитися на розкритті цієї інформації. Також було прийнято закон «Про відкритість використання публічних коштів», ідея якого максимально наблизити кожного громадянина до розуміння того, що немає бюджетних коштів – є кошти громади. До того ж, кожен платіж, який отримує населення повинен бути в електронному вигляді.

«Ми маємо створити таку систему, щоб громадяни чи підприємства зверталися з електронними заявами та отримували необхідні документи. Це мінімізує так звану побутову корупцію, коли на рівні місцевого самоврядування закони не поспішають виконувати. Відповідна електронна система має бути чітко прив’язана до функцій посадовця. Ми віримо у пілотні проекти, які будуть реалізовані. Завдання львівської громади – тиснути на представників влади, щоб вони запроваджували такі системи» – зазначив Єгор Соболєв.

Для якісної роботи держслужбовців потрібно насамперед, бажання самого держслужбовця, залучення додаткових фінансів та введення нових функцій посадовців. А щодо оновлення суддів та прокурорів – тут потрібна багаторічна спільна робота Парламенту і Президента.

У здійсненні антикорупційної політики в Україні важливим є прийняття комплексу рішень: від запровадження прозорості у всіх сферах і на всіх рівнях аж до виникнення добропорядного суспільного класу.

Для застосування антикорупційних інструментів спікери розробили рекомендації як побороти корупцію та запропонували 5 законних способів знищити корупціонера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *