Якісний антикорупційний крок для Львівської області

23 березня Антикорупційний Форум Львівщини виступив з презентацією на засіданні колегії ЛОДА. Представники нашої громадської ініціативи розповіли про основні напрями діяльності та здобутки Форуму (напрацювання системних документів, перевірку електронних декларацій чиновників, розробку законодавчих актів, створення антикорупційних проектів при місцевих органах влади, протидію «лісовій» та освітній корупції), а також презентували Антикорупційну стратегію для Львівської області.

Детальніше Ви можете ознайомитись з нашою діяльністю оглянувши презентацію Форуму. Презентація АФЛ на колегії ЛОДА

ЛОДА 1

Під час нашого виступу були висловлені пропозиції щодо створення механізму постійного антикорупційного моніторингу при колегії ЛОДА, а також запровадження на рівні області пілотного проекту з стимулювання викривачів корупції (по аналогії з законопроектом 4038а). Задля реалізації цих пропозицій голова ЛОДА Олег Синютка дав доручення структурним підрозділам ЛОДА.

Головним підсумком цієї частини засідання колегії ЛОДА стало прийняття за основу «Антикорупційного плану ЛОДА на 2017 рік». Цей документ став результатом спільної роботи юридичного управління апарату ЛОДА та Антикорупційного Форуму Львівщини. 

ЛОДА 2

Документ врахував антикорупційні пропозиції Форуму у двох напрямах.

Перший напрям – це впровадження на практиці загальних антикорупційних механізмів. Тут мова йде про регіональний моніторинг державних антикорупційних програм, фінансовий моніторинг та експертизу бюджетної політики та тендерів, моніторинг е-декларацій місцевих чиновників, дерегуляцію, створення інституту регіонального бізнес-омбудсмана та центру юридичної підтримки антикорупційних справ, антикорупційне просвітництво.

Другий напрям – це антикорупційні заходи у сферах публічних закупівель, е-врядування, лісового господарства та освіти. Серед цих заходів вдосконалення функціонування системи Prozorro, напрацювання механізму накладення заборони на участь в закупівлях; перехід до «безпаперових» операцій та порталів відкритих даних; відповідальність для порушників лісового законодавства, відкриті конкурси та відкриті торги у лісовому господарстві; освітня електронна база вакантних посад, публічність відкритих конкурсів на посади, впорядкування фінансових процедур у сфері освіти, запровадження порівняльної звітності закладів освіти.

Ми закликаємо інші органи місцевої влади Львівської області та міста Львова до поширення позитивного прикладу співпраці з метою напрацювання спільних антикорупційних програм та механізмів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *