Ідеї антикорупційних проектів для ЄС

Представники Антикорупційного Форуму Львівщини були запрошені на зустріч з керівництвом юридичного управління ЛОДА Віктором Кусим та Оксаною Томашук. На зустрічі представники нашої громадської ініціативи внесли пропозиції потенційних проектів для майбутньої зустрічі голови ЛОДА Олега Синютки з послом Європейського Союзу в Україні Хюгом Мінгареллі. Деякі з цих проектів мають шанс у разі схвалення бути профінансові ЄС.

140587

 

Антикорупційний Форум Львівщини запропонував 4 наступних ідеї:

1) Бізнес-арбітр / Бізнес-комунікатор / Центр бізнес-супроводу

Завдання: налагодження комунікації бізнесу та органів місцевої влади; поширення антикорупційної прихильності бізнесу та влади, зокрема, і за допомогою Prozorro; супровід національних та закордонних інвестицій; лобіювання прийняття важливих для суспільства та бізнесу рішень; створення умов для підвищення прозорості місцевого бізнесу та органів влади.

 

2) Е-антикорупція / Антикорупційне е-врядування / Прозора ЛОДА

Проект передбачає створення та розробку низки електронних сервісів, що підвищують прозорість та антикорупційну прихильність органів місцевої влади.

До цих сервісів належать: портал відкритих даних ЛОДА; он-лайн сервіси для громадян та бізнесу з отримання безконтактних послуг; перехід на безпаперові операції; створення баз електронних посад, конкурсів на посади; створення сервісів з перевірки статків, операцій з публічними фінансами та виявлення конфлікту інтересів, он-лайн системи подання антикорупційних звернень.

 

3) Моніторинг корупційних ризиків / Інститут громадської експертизи / Антикорупційна служба ЛОДА

Проект передбачає створення в системі ЛОДА служби спільного з громадськістю моніторингу та експертизи рішень ЛОДА на предмет корупційних ризиків; моніторингу операцій з публічними фінансами, державних закупівель, бюджетних витрат, фінансової звітності.

Ця антикорупційна служба має включати в себе як співробітників ЛОДА, так і громадських активістів та експертів.

Складовою цього проекту має стати виявлення корупційних зловживань та повернення відповідних корупційних коштів до місцевого бюджету з виділенням винагороди авторам викриття цих корупційних коштів у 10%. Це спричинить загальне зменшення корупційних ризиків, поповнення місцевих бюджетів та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

 

4) Центр підтримки антикорупційних справ / Антикорупційна громадська приймальня / Центр правової допомоги проти корупції

Ідея передбачає Центр для прийому громадян з надання правової допомоги з приводу корупційних випадків; оформлення звернень, заяв, запитів до органів місцевої влади; надання юридичної допомоги з оформленням заяв до правоохоронних органів; надання юридичних консультацій з питань антикорупційної політики; підвищення правової культури громадян шляхом надання консультацій та поширення антикорупційних матеріалів.

 

Ми продовжуємо закликати органи місцевої влади до ефективної антикорупційної взаємодії та напрацювання спільних програм чи заходів. Також ми звертаємось до громадських організацій та рухів до співпраці з метою спільного просування позитивних антикорупційних проектів. Лише спільними зусиллями ми зможемо досягти якісних антикорупційних перетворень!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *