Актуальне на порядку денному Антикорупційного Форуму (6 квітня 2017 року)

Перевірка електронних та паперових декларацій від Львівщини

Триває кампанія «Запитання електронним декларантам Львівщини» в процесі якої вже опублікована інформація про статки 74 місцевих чиновників. Щодо 29 з них до наших партнерів надіслані матеріали щодо оформлення заяв до антикорупційних органів. Перші особи в результаті наших перевірок внесені до Реєстру осіб із сумнівними даними в деклараціях: http://lku.org.ua/press_articles/643 .

Ми розпочинаємо публікацію перевірок електронних декларацій чиновників з урахування декларацій другої хвилі за 2016 рік, а також будемо повідомляти про зміни в деклараціях тих чиновників, що вже проходили нашу перевірку. На даний момент ми концентруємось на перевірках суддів Львівщини, чиновників місцевих органів влади (ЛМР та районних адміністрацій, ЛОДА та районних державних адміністрацій), а також депутатів ЛМР та Обласної ради.

1

 

Посилення антикорупційної інфраструктури на місцевому рівні

Ми можемо впевнено заявити, що почався реальний процес з створення нової антикорупційної інфраструктури місцевих органів влади. Про важливі антикорупційні рішення для області ми вже розповідали у матеріалі «Якісний антикорупційний крок для Львівської області». 23 березня Антикорупційний Форум Львівщини виступив з презентацією на засіданні колегії ЛОДА. Представники нашої громадської ініціативи розповіли про основні напрями діяльності та здобутки Форуму, а також презентували Антикорупційну стратегію для Львівської області. Головним підсумком цієї частини засідання колегії ЛОДА стало прийняття за основу «Антикорупційної програми ЛОДА на 2017 рік». Цей документ став результатом спільної роботи юридичного управління апарату ЛОДА та Антикорупційного Форуму Львівщини. У програмі передбачені якісні загальні та спеціальні антикорупційні заходи. Завданням Антикорупційного Форуму Львівщини тепер є моніторинг виконання цієї програми на практиці.

На розвиток цього документу представники нашої громадської ініціативи внесли пропозиції потенційних антикорупційних проектів для майбутньої зустрічі голови ЛОДА О. Синютки з послом Європейського Союзу в Україні Хюгом Мінгареллі. У результаті ми рекомендували зосередитись на чотирьох проектах, а саме: 1) бізнес-арбітра, 2) антикорупційного е-врядування, 3) антикорупційної служби ЛОДА та 4) центру підтримки антикорупційних справ. Більш детально з ідеями цих проектів можна ознайомитись у опублікованому нами матеріалі «Ідеї антикорупційних проектів для ЄС».

Для розвитку досвіду конструктивної взаємодії з органами місцевої влади ми також провели зустріч з заступником міського голови Львова з питань розвитку А. Москаленком. Нам було повідомлено, що тривають дискусії навколо формату нового антикорупційного проекту в ЛМР, що передбачав би механізм постійного антикорупційного моніторингу. Ми запропонували інтенсифікувати цей процес і перейти до спільної роботи над проектом.

Також заступник мера міста повідомив, що на сьогодні надзвичайно важливим антикорупційним напрямом є впровадження е-врядування та електронних сервісів. На виконання цього завдання в ЛМР реалізуються проекти Порталу відкритих даних, оцифрування документації комунальних підприємств, особистого кабінету мешканця, єдиних реєстрів. Ми запропонували ідею створення постійних форматів антикорупційної співпраці з ЛМР. Для цього протягом 2 тижнів в нас планується ще одна більш детальна зустріч в розширеному форматі за участі голів окремих управлінь ЛМР з приводу антикорупційних напрацювань, пропозицій та зауважень Форуму до ЛМР.

 

У пошуку партнерів та співпраці

Ми закликаємо громадський сектор Львівщини до співпраці і консолідації зусиль. Одним з майданчиків для такої координації зусиль ми пропонуємо взаємодію громадськості з територіальним управлінням НАБУ.

На одній з презентацій НАБУ, що проходили у Львові, представники Антикорупційного Форуму Львівщини мали змогу поспілкуватись і задати питання керівнику ТР НАБУ Західного регіону Т. Лопушанському. На сьогодні, це управлінні обмежено у фінансових і людських ресурсах (зараз у ТР працює 8 осіб, а дійсні конкурси мають завершитись за 2-3 місяці), але має волю до поглиблення співпраці з громадянами. В ТР НАБУ є різні варіанти для подання інформації про корупцію (електронні, анонімні, особистий прийом). На зустрічі громадськість піднімала актуальні питання по е-деклараціям, керівництву місцевої влади, злочинам у лісовому господарстві, в комунальній сфері. Враховуючи, що пропозиції лунали з обох сторін, то представники Форуму поставили питання про створення постійного формату співпраці і взаємодії. Саме над таким форматом ми плануємо працювати в найближчий час.

 

А для повідомлення про випадки корупції на Львівщині Ви можете скористатись спеціальною опцією на нашому сайті, або звернутись до Центру юридичної підтримки антикорупційних справ нашої спільноти.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *