Актуальне на порядку денному Антикорупційного Форуму (13 квітня 2017 року)

Перевірка електронних та паперових декларацій від Львівщини

У рамках нашої кампанії у 2016 та у першому кварталі 2017 року ми опублікували 25 матеріалів з приводу перевірок електронних декларацій 74 місцевих чиновників. Серед них були: представники системи Львівської Міської Ради (Садовий А., Москаленко А., Дацків Р., Забарило А.), Львівської Обласної Державної Адміністрації (Замлинський Р., Вільшинська М., Гримак І., Романчук Н., Ткачук О., Кокотайло Р.), Львівської Обласної Ради (Ганущин О., Гірняк В., Дворянин П.), прокуратури Львівської області та військової прокуратури Західного регіону (Квятківський Ю., Сенюк О., Подубинський Б., Русецький О., Борейко Г., Татомир Ю., Білоусов Є.), Національної Поліції у Львівській області (Самарчук М., Домніцак Р., Таран А., Зюбаненко С.), Державної Фіскальної Служби області та Львівської митниці (Кондро І., Стельмащук О., Ганюк Р., Прокіпчук Л., Мірошніченко М., Тодощук А., Кресяк В., Скиба В., Шахрайчук Л., Вітик О.), народні депутати від Львівщини (Дубневич Б., Дубневич Я., Васюник І., Добродомов Д., Парасюк В., Козак Т.), 31 суддя-кандидат до Касаційних судів у рамках конкурсу до Верховного суду України, судді Апеляційного суду Львівської області (Березюк О., Ванівський О.) та Начальник відділу мисливського та лісового господарства (Дейнека А.).

Серед цих 74 осіб є 18 чиновників та депутатів, що змогли «відзначитись» у поданих ними деклараціях другої хвилі за 2016 рік новими «придбаннями». Вже в найближчий час очікуйте наших публікацій щодо цих «оновлень». Також ми будемо продовжувати перевіряти чиновників ЛМР, ЛОДА, районних та районних державних адміністрацій, ЛКП, правоохоронців, фіскалів та депутатів місцевих рад (ЛМР та ЛОР). Вже в найближчий час очікуйте результати перевірки першого суддівського пакету, а саме результати перевірки електронних декларацій усіх суддів Апеляційного суду Львівської області.

 Збори

 

Антикорупційна освіта: Україна та Львівщина

Представник Антикорупційного Форуму Львівщини зміг взяти участь в унікальному всеукраїнському заході антикорупційної освіти. Мова про Антикорупційну школу ПРООН, що проходила в Києві 9-12 квітня. 25 кандидатів з усієї України на школу були відібрані з 300 поданих заявок.

Першим підсумком участі у школі стали нові антикорупційні знання, навички та інформація щодо: 1) перевірки е-декларацій, 2) виявлення реального та потенційного конфлікту інтересів, 3) взаємодії з антикорупційними органами та ресурсами, 4) конкретних кейсів з реалізації антикорупційних проектів по е-декларуванню (Кременчук), конфлікту інтересів (Одеса), адвокації нормативних актів щодо Статуту міста, Положення про звітування розпорядників бюджетних коштів (Тернопіль), 5) написання заяв до антикорупційних органів за результатами розслідувань (до НАЗК, НАБУ, Національної Поліції), також реалізації механізмів відповідальності за корупцію, 6) роботи з реєстрами та відкритими даними (стандартні реєстри власності, єдиний реєстр судових рішень, реєстром відомостей Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, реєстрів структури власності банків, інформаційними базами даних), 7) моніторингу порталу публічних фінансів (е-data), 8) доступу до публічної інформації.

На сьогодні зрозуміло, що більшість регіональних антикорупційних організацій займаються питаннями моніторингу е-декларацій та конфлікту інтересів. Також займаються моніторингом Prozorro та е-data. Частина активістів моніторять рішення місцевих органів влади на корупційну складову та лобіюють акти щодо прозорості влади, процедур, фінансової звітності. Також займаються антикорупційною освітою (тренінгами). Таокж займаються протидією великим корупційним схемам, пишуть заяви про злочини і підтримують ці справи у судах (напр., незаконне присвоєння землі, махінації з фінансами).

21-22 квітня представник нашої антикорупційної ініціативи буде брати участь у Тренінгу з антикорупційних розслідувань для журналістів та громадських активістів з Львівської та Київської областей від Школи журналістики Українського Католицького Університету. Також ми закликаємо активних громадян подаватись на модулі «Антикорупційної школи» набір на яку стартував у Львівській бізнес-школі Українського Католицького Університету.

Складовою антикорупційної освіти також є і ознайомлення з аналітичними матеріалами. Ми нагадуємо, що на нашому сайті, кожного тижня виходить огляд антикорупційних подій в Україні та кожних два тижні огляд антикорупційних подій на Львівщині.

 

У пошуку партнерів та співпраці

Антикорупційний Форум Львівщини підписав Антикорупційну декларацію, що була ухвалена громадськістю та політичними силами 10 квітня. Ми закликаємо приєднуватись до її тексту усіх бажаючих.  Також ми раді повідомити, що до складу Координаційної Ради Форуму приєднався координатор ініціативи «Львівський регуляторний хаб» Школи управління Українського Католицького Університету Т. Хавунка. Ми закликаємо приєднуватись до нашої платформи усіх бажаючих до співпраці.

Також ми отримали відповідь на наш лист від Міністерства Юстиції з приводу належної роботи державного реєстру прав на нерухоме майно. По суті, вони вказують, що відсутність інформації про окремих чиновників в базі реєстру пов’язана з тим, що в реєстрі нема даних про майно, набуте до 2013 року, або суб’єкт згідно з заявочним принципом не звернувся по процедурі щодо включення майна до відповідного реєстру, або що відомості про нерухоме майно окремих осіб не оцифровано і є в паперовому вигляді у БТІ. Детальніше відповідь можна переглянути тут: Відповідь від Міністерства юстиції щодо роботи державного реєстру нерухомого майна .

 

А для повідомлення про випадки корупції на Львівщині Ви можете скористатись спеціальною опцією на нашому сайті, або звернутись до Центру юридичної підтримки антикорупційних справ нашої спільноти.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *