Перші «сизі голуби» Львівщини: заяви до антикорупційних органів

У антикорупційній діяльності і антикорупційній реформі найважливішою є відповідальність за вчинені правопорушення. На жаль, з цим в Україні найскладніше. Після проведення відповідних перевірок е-декларацій ми готуємо для наших партнерів у Києві (Громадського люстраційного комітету та Руху «Декларації під контролем») аналітичні довідки. І на їх основі вони готують заяви до антикорупційних органів (перш за все, НАЗК та НАБУ).

На основі матеріалів Антикорупційного Форуму Львівщини до Реєстру осіб із сумнівними даними в деклараціях додано 5 осіб. По кожному посадовцю Громадський люстраційний комітет написав заяви до правоохоронних/антикорупційних органів, а також персонального листа з проханням пояснити походження сумнівних статків.

Про перші п’ять комплектів заяв щодо е-декларацій чиновників Львівщини – читайте далі.

nabu_8c8c3

НАБУ. Фото: rian.com.ua

 

Справа №1: Ганущин Олександр Олександрович (голова Львівської обласної ради)

 

Надіслані заяви до НАЗК про вчинення адміністративного правопорушення та про проведення повної перевірки електронної декларації. Підстава: «Існують значні розбіжності між електронними деклараціями Ганущина О.О. за 2015 та 2016 роки, що може свідчити про умисне декларування недостовірної інформації».

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13687/public

 

Справа №2: Самарчук Микола Володимирович (заступник начальника ГУНП – начальник СУ ГУНП у Львівській області)

 

Надіслана заява до Прокуратури Львівської області щодо «подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, що може тягнути відповідальність за ст. 366-1 КК України». Мова про задеклароване право власності на квартиру площею 99,2 кв. м, набуту 06.09.2016 р. вартістю 17 грн.

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13692/public

 

Справа №3: Стельмащук Олег Станіславович (Перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області)

 

Надіслана заява до НАЗК про проведення повної перевірки електронної декларації. Підстава: «в декларації Стельмащука О.С. за 2016 рік вказане нерухоме майно, яке не було зазначено в декларації за 2015 рік, що є правопорушенням, за яке передбачена відповідальність в ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення».

Вже має місце відповідь НАЗК щодо рішення про проведення повної перевірки електронної декларації О. Стельмащука, що також підтверджується переліком осіб щодо яких здійснюється перевірка електронних декларацій (наш е-декларант у списку під №90).

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13666/public

 

Справа №4: Тодощук Андрій Васильович (Заступник начальника Львівської митниці ДФС)

 

Надіслані заяви до НАБУ про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення) щодо законності набуття статків та майна, а також до НАЗК про проведення повної перевірки електронної декларації. За результатами цих заяв скероване звернення до Прокуратури Львівської області про проведення службового розслідування щодо можливих неправомірних дій Тодощука А. В. Сам е-декларант надав пояснення по змісту надісланих заяв.

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13662/public

 

Справа №5: Мірошніченко Михайло Іванович (екс- заступник начальника Львівської митниці ДФС – начальник управління боротьби з митними правопорушеннями)

 

Надіслані заяви до НАБУ про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення) щодо законності набуття статків та майна, а також до НАЗК про проведення повної перевірки електронної декларації. Підстава: «В 2016 році майновий стан сім’ї посадовця та кількість майна значно збільшилися. Існує явна невідповідність між офіційними доходами подружжя та задекларованими статками. Джерела походження майна посадовця та його дружини викликають сумніви. Це майно і грошові кошти можуть бути отриманими у спосіб, законність підстав якого не підтверджено доказами, або це майно попередньо могло бути передано іншим особам».

У відповіді на відповідні заяви НАБУ відзначає, що здійснюється ретельна перевірка надісланої інформації, а НАЗК зазначає про врахування поданої інформації при подальших перевірках. Сам е-декларант надав пояснення по змісту надісланих заяв.

Деталі за посиланням: http://registry.lku.org.ua/officials/13667/public

 

Ми продовжуємо працювати над перевірками електронних декларацій чиновників Львівщини та працюємо над новими заявами до антикорупційних органів. Закликаємо Вам повідомляти інформацію про сумніви у статках чиновників нашого регіону та пропонувати кандидатури для перевірок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *